Už druhým rokom sa potvrdzuje, že Microsoft a Sony odkladajú svoje hry stranou a minimálne tam za morom sa zameriavajú na úplne iný spôsob predaja svojich herných konzol. Máme ako hardcore hráči dôvod začať sa báť? Odpoveď znie áno! Sony sa tento rok príliš nevyznamenal, a to aj napriek faktu, že má na sklade peknú riadku exkluzívnych titulov. Jej konferencii počas E3 by sme mohli vyjadriť mnohými metaforami, žiadna však nezmení fakt, že sme sa bavili len na jej začiatku a konci.

SONY = DVA SVETY> Už na úvod sa totiž formou pútavého traileru predstavila exkluzívnu záležitosť Beyond: Two Souls od tvorcov slávneho Fahrenheitu a Heavy Rain, v ktorých stopách zverejnená novinka priamo kráča. Už zo záberov, kde sa príliš nehovorí, je úplne zrejmé, že Beyond bude hit s extrémne hustou atmosférou. Pre našinca naozaj zaujímavú časťou prezentácie je potom až samotný záver, keď sme sa konečné dočkali hrateľných záberov z God of War: Ascension a adventúry The Last of Us. Obe hry majú potenciál predať tisíce konzol, obe hry potom majú tiež potenciál raňajkovať nejedného hráča svojou nekompromisnou povahou.

Pri pohľade na brutálny scénu, počas ktorej hlavný hrdina The Lastof Us bez akejkoľvek cenzúry ustrelí jednému z bastardov hlavu brokovnicou, sa v nás opäť prebúdza hráči. Bohužiaľ, počas hodiny a pol dlhé konferencie dala Sony zreteľne najavo, že v najbližších mesiacoch bude cieliť predovšetkým na príležitostných hráčov. Predstavená bojovka PlayStation All-Stars Battle Royale vyzerá ako chaotická a dieťaťom premočená kombinácia aktuálne podoby žánru. Absolútnym vrcholom sa však stalo predstavenie „revolučnej periférie, schopné zmeniť doteraz známu virtuálne zábavu“.

e3 2012 sony

KNIHA DIVOV A ÚDIVOV> Pod značkou Wonderbook si odteraz môžete predstaviť interaktívne knihu, z ktorej PlayStation 3 pomocou kamery a pohybového ovládača Move číta všetky dáta a následne ich spracováva vo forme augmentované reality. Inter-aktívny kniha? Skutočne môže niečo také v bežnej praxi fungovať, vo finále dokonca nahradiť čítanie z kníh, ako si konatelia japonského gigantu myslia? Rozhodne nie a nič na tom nezmení ani prvý predstavený titul BookofSpelIs, pre ktorý napísala príbeh JK Rowlingová, autorka Harryho Pottera. Môžete čarovať, môžete mávať, strieľať po drakoch a vyvolávať kúzla. Keď mu odložíme bokom technickú problematiku veci, už len z pragmatického hľadiska sa jedná o hovadinu.

Čítaj celý článok na: E3 Konference: Sony (08/2012, číslo 220). Level, strana 22-23. Predplatné Level