Stratégia, alebo akcie? Záleží, či XCOM hráte na PC alebo konzolu
PC verzia nadviaže na klasiku aj z hľadiska ovládania, konzolová pôsobí akčnějším dojmom. S blížiacim sa vydaním ťahovej stratégie XCOM: Enemy Unknown, ktorá chce nadviazať na legendu z deväťdesiatych rokov, v ktorej sa hráč bránil mimozemskej invázii, presakujú ďalšie detaily.
„Máme dva oddelené tímy, ktoré po celý čas pracujú na užívateľskom rozhraní. Jedni robia na PC verziu, druhí na konzolové. Je zaujímavé, že rozhranie vyzerá nielen veľmi odlišne, ale veľmi odlišný je aj dojem z hry,“ povedal pre The Vergata herné dizajnér Jake Solomon.

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/xcom-ufo-defence-pc-a-konzole-rozdily-dsr-/Novinky.aspx?c=A120909_123533_bw-novinky_oz

Hardvérové ​​nároky XCOM: Enemy Unknown, s Windows XP nepochodíte
U hier z tohtoročnej jesene sa stáva štandardom, že pre ne potrebujete modernejší operačný systém. Po bok Hitmana, Black Ops 2, Arma 3 a ďalších sa zaradila taktická stratégia o naháňaní mimozemšťanov od tvorcov z Firaxis.

Vzhľadom k jej apelování na pamätníkov dvadsať rokov starého originálu a nesázení hlavne na grafiku asi bude XCOM: Enemy Unknown tou hrou, kde nepodporí Windows XP zamrzí najviac. O využití grafickej technológie DirectX 11, ktorým sa tento krok obvykle vysvetľuje, zatiaľ nepadlo ani slovo. Nároky sú:
Minimálna zostava

• Operačný systém: Windows Vista
• Softvér: klient Steam
• Procesor: dvojjadrový 2 GHz
• Pamäť: 2 GB RAM
• Miesta na haddisku: 20 GB
• videopamäť: 256 MB
• videokarty: NVIDIA GeForce 8600 GT alebo ATI Radeon HD 2600 XT
• Zvuková karta: DirectX kompatibilná
Odporúčaná zostava

• Operačný systém: Windows 7
• Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz alebo Athlon X2 2.7 GHz
• Pamäť: 4 GB RAM
• videopamäť: 512 + MB
• videokarty: NVIDIA GeForce 9000 série alebo ATI Radeon HD 3000 série

XCOM: Enemy Unknown bude verný svojmu predchodcovi a pôjde tak o ťahovú stratégiu, ktorá ale samozrejme prejde do modernej grafiky s množstvom moderných vychytávok. Súboje tak síce budú stále na ťahy, ale napriek tomu budú o niečo akčnejšie. Boje s mimozemšťanmi, ktorý obsadzujú našu planétu, tak budú ešte efektnejšie a intenzívnejšie.

Hra vyjde 12. októbra 2012.

http://www.denik.cz/svet-her/hardwarove-naroky-xcom-enemy-unknown-s-windows-xp-nepochodite-20120912.html

Sid Meier likviduje emzáky v XCOM: Enemy Unknown

Nové gameplay video ukazuje boj v pokročilej fáze hry, kedy proti sebe stoja silní mimozemšťania i vojaci.

XCOM: Enemy Unknown považujem za jednu z najlepších hier, čo som si mohol vyskúšať na tohtoročnom Gamescomu a každé nové video skrutkuje moje očakávania o pár stupienkov vyššie. Platí to aj pre najnovšie gameplay video, v ktorom je vidieť boj z pokročilej fázy hry, kedy na scénu vstupujú silné typy mimozemšťanov, ale zároveň aj vaši vojaci už nie sú žiadne strúhadlá. K dispozícii tak majú Jetpack pre pohyb vo vzduchu, prípadne aj oblek neviditeľnosti a vo vašich radoch nájdete jedinca s mocnými mentálnymi schopnosťami. Ostatne, čo sa týka poslednej skupiny, urobili si tvorcovia menší vtip a poslali na bojisko legendárneho Sida Meiera. Však sa pozrite na nové komentované video. XCOM: Enemy Unknown vyjde na PC, PS3 a X360 už za mesiac a pár dní – 12. októbra 2012.

http://doupe.zive.cz/doupecz/sid-meier-likviduje-emzaky-v-xcom-enemy-unknown/sr-1-sc-108-a-144044

VIDEO: XCOM Enemy Unknown predstavuje tuhé boje v uliciach

Z hlbín vesmíru sa vracajú nepriatelia, aby zrovnali skóre. Svoj opakovaný vpád na naše monitory pripomínajú v novom gameplay videu.

Štúdio Firaxis, ostrieľaní tvorcovia strategických hier, sa donedávna zaoberali tvorbou Civilizácia. Teraz od nich dostanete hru, kedy civilizácie, ako ju poznáte, stojí tvárou v tvár totálnej deštrukcii.

Pripravovaná PC verzia sľubuje plnohodnotný port z konzol a žiadnu ohryzanou kosť, ako sa už bohužiaľ mnohokrát stalo. Verziu pre osobné počítače sa totiž dostalo veľkej starostlivosti paradoxne práve vďaka konzolám. Dlhý čas, kedy sa verzia pre konzoly testovala a ladila, venovali Firaxis verzii pre PC.

http://gamezine.topzine.cz/video-xcom-enemy-unknown-predstavuje-tuhe-boje-v-ulicich/