Wii U sa predstaví na tohtoročnom For Games v Prahe
Buďte prvý, kto vyskúša novinku tohtoročnej vianočnej sezóny, hernú konzolu Wii U od Nintenda.

Už na konci septembra si návštevníci veľtrhu For Games, ktorý sa koná 27. – 30. septembra 2012 v areáli PVA Expo Praha v Letňanoch, budú môcť vyskúšať očakávanú novinku tohtoročnej jesene, hernú konzolu Wii U od Nintenda. Na trinástich stanovištiach si hráči otestujú novú konzolu aj revolučný ovládač Wii U GamePad s 6,2 palca veľkým dotykovým displejom a zahrajú si tie najlepšie z pripravovaných titulov od Nintenda a ďalších veľkých mien videoherného priemyslu, akým je napríklad Ubisoft.

Wii U predstavuje unikátnu novinku v hernom svete. Prepojené obrazovky TV a gamepadu sú tým, od čoho sa očakáva, že od základov zmení spôsob hrania, surfovanie po internete, komunikácia a zdieľanie herných zážitkov, rovnako ako tomu bolo u Wii, keď Nintendo prvýkrát predstavilo svetu pohybové ovládanie. Veľmi zaujímavou novinkou, ktorú Wii U prináša je takzvaná asymetrická hra. Tú najlepšie vyskúšate, ak prídete na stánok spolu s priateľmi či celou rodinou. Niektoré z hier si totiž môžete zahrať až v piatich hráčoch z ktorých ten, ktorý ovláda hru na Wii U gamepadu vidí situáciu v hre zo svojho uhla pohľadu, zatiaľ čo ostatné hru ovládajú klasickými pohybovými ovládačmi známymi už z Wii a môžu sa naopak dohovárať na stratégiu, ktorú proti nemu v hre použijú. Hru možno tiež z TV do gamepad preniesť a pokračovať v hraní, zatiaľ čo niekto iný sleduje televíziu.

Okrem Wii U bude na stánku Nintenda k dispozícii viac ako 20 prenosných herných konzol Nintendo 3DS a Nintendo 3DS XL, ktoré budú vybavené radom už vydaných titulov aj očakávanými novinkami tohtoročnej vianočnej sezóny.

http://www.tyden.cz/rubriky/relax/pocitacove-hry/wii-u-se-predstavi-na-letosnim-for-games-v-praze_245839.html

wiiu

Na veľtrhu For Games bude aj Wii U
Na hernom veľtrhu For Games, ktorý sa v Prahe uskutoční 27. – 30. septembra tohto roku, čaká návštevníkov pestrý program. V areáli PVA Expo v Letňanoch nebude chýbať ani stánok japonskej spoločnosti Nintendo, ktorá českým hráčom predstaví chystanú konzolu Wii U. Návštevníci si ju budú môcť vyskúšať na trinástich miestach.

„Hráči si zahrajú tie najlepšie z pripravovaných titulov od Nintenda a ďalších veľkých mien videoherného priemyslu, akým je napríklad Ubisoft,“ napísali organizátori v tlačovej správe, bez odhalili konkrétne sadu titulov. Okrem Wii U bude na stánku Nintenda k dispozícii viac ako 20 prenosných herných konzol Nintendo 3DS a Nintendo 3DS XL, ktoré budú vybavené radom už vydaných titulov aj očakávanými novinkami tohtoročnej vianočnej sezóny.

http://www.hrej.cz/novinky/2012/09/12/na-veletrhu-for-games-bude-i-wii-u-28189/

Oficiálne: V decembri vyjde Wii U v Japonsku
Predávať sa budú dva modely, Basic a Premium. Dátum pre Európu sa dozvieme dnes k večeru.

Nintendo oznámilo, že konzola Wii U vyjde v Japonsku presne 8. decembra tohto roku v dvoch rôznych modeloch. Premium set v čiernom prevedení ponúkne flash pamäť s kapacitou 32 GB, zatiaľ čo Basic model v bielom prevedení bude mať flash pamäť 8 GB.

Súčasťou základného balenia bude Wii U, GamePad, AC adaptér, GamePad AC adaptér a HDMI kábel. V Premium balenie bude navyše stojan na Wii U a nabíjačka so stojanom na Wii U Gamepad. K Premium edícii navyše dostanete pozvánku do vernostného programu Nintendo Network Premium, ktorý vás bude odmeňovať Wii eShop body za každý nákup a navyše vám vráti 10 percent z ceny, keď budete kupovať digitálne verzie hier.

http://www.zing.cz/novinky/13623/v-prosinci-vyjde-wii-u-v-japonsku?TB_iframe=true&height=250&width=245

wii u

Oficiálne: Wii U v Japonsku 8. decembra za cca 6500 CZ

Nintendo dnes ráno usporiadalo zásadnú tlačovú konferenciu venovanú novej konzole Wii U. Na japonský trh oficiálne príde až 8. decembra 2012.

Teda ten špekulovanie november sa nekoná a svedčí to o možných problémoch pri výrobe, ako sa šepkalo. K zverejnenie európskeho termíne dôjde dnes popoludní po 16. hodine.

Každopádne už z Japonska teraz vieme, že Wii U bude existovať v dvoch modeloch: Základný biely model s 8 GB Flash pamäťou má stáť 26250 jenov (v prepočte 6500 Sk) a čierny Premium model s 32 GB Flash pamäťou bude za 31500 jenov (7500 Sk ). Pre porovnanie, pôvodný Wii v roku 2006 v Japonsku stálo 25000 jenov, teda prakticky rovnako čo Wii U.

Po jeho vyššej kapacite by mali siahnuť predovšetkým tí, ktorí chcú sťahovať digitálny verzia sľúbené u všetkých hier, pretože hlavná pamäť konzola má len 2 GB. Výkonom sa ale nijako nelíšia.

http://www.eurogamer.cz/articles/2012-09-13-oficialn-wii-uv-japonsku-vyjde-8-prosince

Konzola Wii U bude drahšia, než sa čakalo. V Japonsku vyjde 8. decembra

Očakávaná herné konzola Wii U, ktorá ovládacie možnosti zariadenia rozširuje o dotykový tablet, vyjde 8. decembra v Japonsku. Informáciu odhalilo Nintendo. V obchodoch sa objavia dve verzie. Základné ponúkne 8 GB úložného miesta a bude stáť 26 250 jenov, čo je v prepočte zhruba 6 500 korún. Súčasťou bude ovládač, adaptér do siete a HDMI kábel. Prémiová verzia ponúkne 32 GB úložného priestoru, rozšírené príslušenstvo, napríklad stojan na gamepad, a zľavu 10 percent na hry a softvér na digitálne službe Nintendo Network. V Japonsku za konzolu zaplatí 31 500 jenov, čo je približne 7 700 korún.

Oficiálne ceny pre Európu budú odhalené vo štvrtok popoludní. Predpokladá sa však, že cena v Česku bude vyššia. Nintendo ďalej odhalilo, že Wii U má 2 GB RAM, pričom hrám je vyhradená polovica. Herné disky majú kapacitu 25 GB.

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/wii-u-datum-vydani-03a-/Zurnal.aspx?c=A120913_104316_bw-zurnal_oz