Watch Dogs má za sebou už nejaké to preview. Video však určite prekvapilo mnohých a ukázalo svoje silné stranky. Vieme že je to otvorený svete, ktorý ale nebude mať žiadne misiu a plníte len tie úlohy ktoré Vám predhodí „ulica“. Hra vychádza koncom roka 2013 na PC, PS3, Xbox 360 a tiež aj Playstation 4.

Ubisoft určite nezapadne prachom, kedže na videu vidieť že technologicky určite pokročil a reálny svet v hre vyzerá znova lepšie a o tom, že je otvorený sa nedá pochybovať. Watch Poukazuje na diery ale aj na nebezpečie ktoré z vyspelej techniky vyplýva.

To že už takto funguje New Yourk či Londýn nieje žiadna novinka a s príchodom dronov to určite ešte bude zaujímavé. Vrátime sa ale do hry kde sa prevtelíme do hackera menom Aidena Pearceho, ktorý zo seba urobil anjela strážne a prostredníctvom svojho mobilného telefóny ovláda celé mesto. Umožňuje mu to hlavne fakt že sa nabúral do Chicagského centrálneho operačného systému.

Aiden ma tak pod palcom bezpečnostné kamery, údaje o obyvateľoch, semafory, verejnú dopravu a podobne.

Playstation 4 pre Ubisoft znamená aplikovanie nových technológii ako poznamenal Yves Guilemot.

V súvislosti s hrou bol tiež spomenutý aj Multiplayer. Multiplayer bol ale predstavený a mnohý o tom ani nevedeli. Teda samozrejme čiastočne a možno si to vysvetliť všeliako ale na konci herného traileru totiž Aiden vyskočí na vlak, čo si všimne jedna z kamier ktorú následne Aiden vypne.

Pre Kotaku Jonathan Morin v rozhovore prezradil, že do Vašej hry budu naskakovať a vyskovať aj ďalší hráči, ktorý Vám takpovediac budú asistovať alebo naopak Vám budú škodiť. Všetko sa bude diať v reálnom čase a pravdepodobne to bude aj počas singleplayeru. Zase to určite netreba chápať ako MMO pretože vy hru iného hráča len môžete ovplyvniť a bude pravdepodobne len na Vás akým spôsobom to bude. Samozrejme do konca roka sa môže všetko zmeniť.