LG už so štvorjadrom
Spoločnosť LG predstavila štvorjadrový Optimus 4× HD pár dní pred začiatkom výstavy MWC. Telefón beží na štvorjadrovom procesore NVIDIA Tegra 3 s taktom každého jadra 1,5 GHz, vo výbave je Android Ice Cream Sandwich. Optimus 4× má 4,7-palcový displej IPS s HD rozlíšením 1280 × 720 pixelov. Systém disponuje 1 GB pamäte RAM, používateľ má pre seba 16 GB internej pamäte. Vzadu je 8 Mpix fotoaparát s podsvietením BSI a 1,3 Mpix fotoaparát v prednej časti. LG chválime za kapacitu batérie. Do telefónu s hrúbkou len 8,9 mm sa totiž zmestila až 2150 mAh batéria, čo asi o 300 mAh presahuje štandard. Tento model by mal byť dostupný u nás v lete. V stánku LG sme objavili aj ďalší zaujímavý model: Optimus Vu je vybavený až 5-palcovým displejom, ale s pomerom strán 4:3. Ide o model LTE, pričom displej na ňom pôsobí skôr „tabletovým“ dojmom. Telefón je hrubý iba 8,5 mm, ukrýva v sebe dvojjadrový procesor (1,5 GHz na jadro). Našli sme tu dotykové pero a špeciálnu aplikáciu na poznámky a skice.

HTC v predpremiére
O telefóne HTC One X sa vedelo už pár dní pred otvorením brán výstavy. Výrobca predstavil trojicu telefónov z línie One, edícia X je vlajková loď. Ponúka štvorjadrový procesor, zlepšený fotoaparát a Beats Audio. Práve túto zvukovú technológiu má kompletná línia nových produktov One. Výrobcu tentoraz chválime za polykarbonátové telo a ochranné sklo Gorilla Glass druhej generácie. Rozmery sú 134,36 × 69,9 × 9,4 mm a hmotnosť rovných 130 gramov. Telefón bude dostupný v čiernej a bielej farbe, existuje aj verzia XL s podporou sietí LTE. HTC One X má štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 s taktom každého jadra 1,5 GHz. Procesor má k dispozícii 1 GB pamäte RAM, používateľ zas 32 GB internej pamäte. Reálne je dostupná kapacita 25 GB, ďalších 25 GB dostanete bezplatne s cloudovou službou Dropbox. Novinka beží na operačnom systéme Android Ice Cream Sandwich, v podaní HTC nechýba prostredie Sense, tentoraz už vo verzii 4.0. Pýchou modelu X je 4,7-palcový displej Super LCD s HD rozlíšením (1024 × 720 pixelov). Na 8 Mpix fotoaparáte nás zaujal LED blesk s automatickým nastavením intenzity osvetlenia a takisto kontinuálne snímanie, ktoré umožní vytvoriť približne 10 snímok za sekundu a vybrať najlepšiu z nich. Na rýchle prenosy je tu Wi-Fi alebo HSPA s podporou do 21 Mbit/s na downloade, zaujme Bluetooth 4.0 a NFC s podporou Google Wallet.

Nokia vstáva z popola
Na druhý deň nasledovala tlačovka firmy Nokia, a to už hodinu po oficiálnom otvorení výstavy. S fínskym výrobcom sa spájali veľké očakávania. Pred rokom totiž Nokia ohlásila strategickú spoluprácu s Microsoftom a za 12 mesiacov uviedla na trhu nanajvýš dva zaujímavé modely. Na MWC však Nokia uviedla nové modely Asha (202, 203, 302) v cene od 60 do 95 eur, ďalej lacnú štýlovú Lumiu 610 v cene okolo 190 eur. To najlepšie si nechali predstavitelia Nokie na koniec: Nokia 808 PureView má totiž fotoaparát s neuveriteľným rozlíšením 41 megapixelov. Takéto rozlíšenie sme zatiaľ nevideli v žiadnom fotoaparáte a Nokia dáva jasne najavo, že tým skutočným fotoaparátom je predsa váš mobil. Optika je od firmy Carl Zeiss, umožňuje zachytávať full HD video, k dispozícii je xenónový blesk a zaujímavé sú širokouhlé fotografie s rozlíšením max. 34 Mpix. Zabudované sú viaceré technológie, ktoré zlepšia fotografiu a potom ju na výstupe poskytnú vo vynikajúcej kvalite, ale v rozumnej veľkosti. Nokia 808 PureView bude dostupná vo viacerých farebných vyhotoveniach, pútavá je či funkcia USB on-the-go s možnosťou priameho pripojenia kľúča USB či iného externého zariadenia. Odporúčaná predajná cena je 450 eur.

Čítaj celý článok na: League of Legends. (01/2012). PC Revue, strana 13-16. Predplatné PC Revue | alebo Celý článok TU