iPhone 5 je na svete, vsádza na vypilovaný dizajn a väčší displej
Apple dnes podľa očakávania odhalil novú verziu svojej zbrane hromadného šialenstvo. Zariadenia, kvôli ktorému sa v Amerike bivakuje a stojí niekoľkohodinové fronty pred obchodmi Apple Store, príde na predajné pulty 21. septembra.

Displej

Tiež iPhone 5 nesie marketingový štítok Retina a zväčšuje uhlopriečku displeja na 4 palca pri rozlíšení 1 136 x 640 px. Na domovskú obrazovku sa tak novo vlezie päť riadkov ikon. Softvérové ​​balíky iWork a iLife potom boli upravené tak, aby väčší priestor vhodne zužitkovali. Aplikácie, ktoré aktualizované neboli, sa nebudú rozťahovať na celý displej, ale zobrazí v nevyužitom priestore čierne prúžky. Podľa Schillera má tiež iPhone 5 vykazovať až o 44% sýtejšie farby. Z konštrukčného hľadiska je displej o 30% tenšie, pretože priamo integruje dotykové senzory.
Procesor A6

Nový iPhone sa môže pochváliť ďalšou generáciou výpočtovej jednotky označené ako A6, ktorá má byť ako v bežných tak grafických výpočtoch dvakrát rýchlejšie v porovnaní s predchádzajúcim čipom A5. Čip je navyše fyzicky menšie a energeticky úspornejšie. Podľa slov Schillera budú bežné úkony ako spúšťanie aplikácií, prezeranie príloh či prechádzanie galérie dvakrát rýchlejší.

Ako ukážka výkonu bola použitá závodná hra Real Racing 3, ktorá si vyžaduje výpočet odrazov v reálnom čase, výpočet obrazu v spätných zrkadlách a ponúkne grafiku hodnú herných konzol.
Batérie

Schiller povedal publiku, že bolo pôvodným cieľom návrhárov dosiahnuť rovnaké výdrže batérie, akou disponuje iPhone 4S, avšak pri tenším a ľahším konštrukčným spracovanie. Nakoniec vývoj dopadol tak, že nový smartphone vydrží dokonca dlhšie. Výrobca uvádza 8 hodín hovoru a surfovanie cez 3G alebo LTE sieť, 10 hodín surfovania cez Wi-Fi, 40 hodín počúvania hudby a 225 hodín pohotovostného režimu.

Viac na: http://businessworld.cz/aktuality/iphone-5-je-na-svete-vsazi-na-vypilovany-design-a-vetsi-displej-9615

Apple predstavil nový iPhone 5. Je tenší a má väčší displej
Spoločnosť Apple predstavuje nové produkty. Ako prvý sa dostal na rad nový iPhone 5. Má väčší displej, tenšie telo a je ľahšia. Dizajn sa ale príliš nezmenil. Telefón bude v predaji v čiernom a bielom prevedení. V Českej republike už 28. septembra.
Nový iPhone sa dostal na rad pomerne rýchlo. Ako prvý predstavený nový produkt na akciu Applu v San Franciscu ho výrobca ukázal už približne pätnásť minút po začatí akcie. A to je asi rekord, predstavovania predchádzajúcich modelov sa vlieklo oveľa dlhšie. Ďalej Apple predstavil nové prehrávače iPod.
V Českej republike sa začne Apple iPhone 5 predávať už 14 dní po svetovej premiére v piatok 28. septembra.

Zdroj: http://mobil.idnes.cz/predstaveni-noveho-iphonu-5-dpc-/iphone.aspx?c=A120912_164450_iphone_apo

iphone5

iphone5

iPhone 5 je tu, a začína to byť trochu nuda [preview]

Štyri palce, aspoň niekto je tu normálny

To je najzásadnejšia zmena: väčší displej. Doteraz si neznalí mohli všetky generácie iPhonu pri pohľade spredu ľahko pomýliť. iPhone 5 si ale nespletiete. Proporcie telefónu sú vďaka väčšiemu displeju odlišné: 123,8 × 58,6 × 7,6 mm. Zámerne píšem odlíšené, pretože hoci uhlopriečka displeja narástla o pol palca, telefón je len o 8,6 mm vyšší, rovnako široký a dokonca o ďalších 1,7 mm tenší. A ubralo sa čo hmotnosti sa týka, hneď o pätinu: 112 gramov.
Takže zatiaľ čo do šírky displej narástol len o šesť desatín milimetra (49,9 mm), vyššia je hneď skoro o jeden a pol centimetra (88,5 mm). Zákonite sa tak musel zmeniť pomer strán, a áno, už aj Apple prešiel k formátu 16:9 (teda skoro, pár pixelov k tomu chýba). A zmenilo sa samozrejme aj rozlíšenie. 640 pixelov na šírku zostalo, rovnako tak aj priezvisko retina (326 PPI), na výšku má teraz displej 1136 bodov. Zlepšiť by sa mala aj kvalita zobrazenia, Apple hovorí však len o saturáciu, ktorá je o 44% vyššia. Farby asi budú krajšej, ale o to menej verné.

Novinkou je tiež to, že dotyková vrstva je teraz priamo súčasťou displeja, a ten je tak tenší. Vďaka tomu je ešte o niečo jasnejšie, ale počítajte s tým, že keď vám telefón spadne na zem, nebude stačiť vymeniť predné sklo, preč pôjde aj s displejom.

http://www.mobilmania.cz/clanky/iphone-5-je-tady-a-zacina-to-byt-trochu-nuda-preview/sc-3-a-1321600/default.aspx

iphone5

iphone5

Nový iPhone 5 je na svete – tenší, ľahší as väčším displejom
Firma Apple predstavila v San Franciscu nový model chytrého mobilu iPhone 5. Je asi o pätinu tenší než jeho predchodca a má väčší displej. Apple si od neho sľubuje, že jej pomôže upevniť pozíciu na trhu.
iPhone 5 sa začne v Amerike a vybraných krajinách predávať 21. septembra. Českej republike príde na trh o týždeň neskôr.
V porovnaní s predchádzajúcim typom iPhone 4S má väčší displej s vyšším rozlíšením, je tenší a tiež ľahší.
Fotoaparát má síce rovnaké rozlíšenie, ale vylepšený objektív, ktorý by mal robiť kvalitnejšie snímky.
Okrem toho telefón ponúkne užívateľom pripojenie na rýchlo mobilné dátové siete štvrtej generácie využívajúcich technológie LTE.
Po rokoch sa potom mení konektor iPhonu pre nabíjanie a dátové prenosy, keď je výrazne menšia.
Firma Apple sa novinkou bude snažiť čeliť čoraz väčšej konkurencii chytrých mobilov s operačným systémom Android a ich dominantnému výrobcovi, ktorým je juhokórejský Samsung.
V Amerike sa bude základný typ iPhone 5 predávať za cenu 199 dolárov, teda necelé 4000 korún.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/novy-iphone-5-je-na-svete-tenci-lehci-a-s-vetsim-displejem–1109807

Doteraz najtenší as veľkým displejom: iPhone 5 predstavený
Spoločnosť Apple dnes v San Franciscu predstavila nový model svojho iPhonu s poradovým číslom 5. Má štvorpalcový displej a je zároveň tenší aj ľahší ako predchádzajúca verzia iPhone 4S s displejom 3,5 palca. Firma sa novinkou bude snažiť čeliť čoraz väčšej konkurencii chytrých mobilov s operačným systémom Android a ich dominantnému výrobcovi, ktorým je juhokórejský Samsung.

V Česku by sa novinka mala začať predávať 28. septembra, v Spojených štátoch a niekoľkých ďalších krajinách o týždeň skôr. Ceny jednotlivých verzií, teda s pamäťou 16 GB, 32 GB a 64 GB, zostávajú rovnaké. V Česku teda okolo 15 tisíc korún za základný model.

Nový iPhone je podľa viceprezidenta Applu pre marketing Phila Schillera vyrobený zo skla a hliníka. Jeho displej má uhlopriečku štyri palce. Je tiež o 18 percent tenší ao pätinu ľahší. Zároveň ide o prvý iPhone s podporou rýchlych mobilných dátových sietí štvrtej generácie využívajúcich technológie LTE.

Nový displej má pomer strán 16 × 9, a to 1136 na 640 pixelov oproti 960 na 640 u iPhonu 4S. Podľa Schilera tiež ponúkne jasnejšie farby. Vďaka vyššiemu displeji sa na obrazovku nového iPhonu zmestí o jeden rad aplikácií viac. Novinka by tiež mala byť výkonnejší vďaka novému chipu A6. Po rokoch sa potom mení konektor iPhonu pre nabíjanie a dátové prenosy, keď je výrazne menšia.

http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/dosud-nejtenci-a-s-velkym-displejem-iphone-5-predstaven-913783