Gamepady môžeme v dnešnej dobe považovať za nevyhnutnú výbavu každého poriadneho hráča. Množstvo PC hier je portom konzolovej verzie a autorom sa nie vždy podarí ideálne prispôsobiť ovládanie pre potreby PC platformy. V prípade športových hier, ako je napr. FIFA, gamepad značne uľahčuje ovládanie. Tracer Challenger je pomerne malý gamepad, ktorý svojím tvarom pripomína herné ovládače pre konzolu PlayStation. Ovládač sadne do ruky a napriek menším rozmerom je hranie pohodlné aj pre hráčov s dlhšími prstami. Tracer Challenger sa snaží zaujať aj farebným vyhotovením, ktoré kombinuje čiernu farbu a striebornú lesklú plochu. Tá pokrýva časť tela okolo tlačidiel a smerového kríža.

Výbava herného ovládača ničím neprekvapí. K dispozícii je 10 tlačidiel, ktoré sú umiestnené klasicky. K dispozícii sú aj ďalšie tri stredné tlačidlá, tie však slúžia na prepínanie módu, resp. nastavenie a zrušenie funkcie turbo pre jednotlivé tlačidlá. Funkciu turbo možno jednoducho nastaviť stlačením tlačidla turbo a žiadaného akčného tlačidla, zrušiť ju môžete podobným spôsobom pri stlačení tlačidla clear. Pokiaľje akčné tlačidlo v móde turbo, pri podržaní sa správa, akoby bolo neustále rýchlo stláčané. Použitý smerový kríž pripomína staršie herné ovládače ešte z čias Super Nintenda.

Okrem smerového kríža obsahuje ovládač aj dve analógové páčky. Pokiaľ vám teda nebude vyhovovať ovládanie pomocou smerového kríža, môžete si tlačidlom MODE prepnúť ovládanie smeru na ľavú analógovú páčku. Gamepad obsahuje aj vibračné motorčeky a podporuje funkciu Force Feedback. Herný ovládač sa k počítaču pripája pomocou kábla USB a v balení okrem ovládačov (tie pravdepodobne ani nebude treba inštalovať) nájdete aj hru Underground Fighting.

Čítaj celý článok na: Gamepady Tracer challenger a Tracer RedRacer (01/2012). PC Revue, strana 10. Predplatné PC Revue