Mnohý veľmi dlho čakali na niečo oficiálne čo vypustia tvorcovia hry Troment. A dočkali sa obrázka. Ten ako ste si mohli vyššie všimnúť nieje ani tak priamo z hry skôr a budí dojem konceptu. Pravdepodobne to bol aj cieľ tvorcov, pretože ide o mapu s názvom The Bloom. Obrázok má ukázať kam sa hra bude uberať po vizuálnej a grafickej stránke.

Mapa Bloom je pre štúdio inXile odrazový mostík, kde hra ponúkne viac organické prostredie, ktoré budú badateľné aj na budovách a podobne. Očakávajte teda divoké stavby plné neštadardných budov či veľko-stavieb odporujúcim akýmkoľvek fyzikálnym zákonom. Sám Koy vanOteghem sa k vizuálnej stránky hry vyjadril, že pôjde o 2.5D, teda prostredie bude 2D a postavy budú v 3D. Pritom sa hlavne rozhodovali počtom ich teamu a úrovni kvality ktorú chcú udržať.

Torment: Tides of Numenera má ešte necelé 3 dni na to aby vyzbierala niečo na svoj projekt. Na hru chceli pôvodne vyzbierať 900 tisíc dolárov a momentálne sa číslo pohybuje pri viac ako 3,3 milióna dolárov. V sume od 20 dolárov na Vás čaká automaticky hra v digitálnej forme, samozrejme po oficiálnom vydaní.