Z Tomb Raidera šlo preč malé dievčatko i jazda na koni
Na nového Tomb Raidera si síce ešte počkáme (marec 2013), ale už teraz tvorcovia prezradili, čo muselo ísť počas vývoja z kola von. To je trochu neobvyklé, väčšinou sa o veciach, ktoré sa nestihli alebo odstránili, hovorí až dávno po vydaní hry v post mortemech. Crystal Dynamics toho síce nepraskli príliš, ale povedali, že v jednej chvíli mali v hre ešte malé dievčatko, ktorá by Lare robila spoločnosť a pomáhala by jej. Pomocou dievčatká mala Lara vyniknúť aj v inom svetle. Čo znie zaujímavo a je škoda, že sa do plnej hry niečo podobné nedostane. Rovnako ako sa tam nedostane kôň, na ktorom ste mohli po ostrove jazdiť.

Kto si spomenie ešte na tie úplne pôvodné uniknutej materiály, dlho predtým, než bol nový Tomb Raider notifikovaný, spomenie si možno aj na koňa. Na jednom z artworkov išla Lara na koni a strieľala na skákajúci potvoru. Lenže kôň z hry nakoniec zmizol. „Kôň bol skvelý pre pohyb po ostrove, ale čoskoro sme si uvedomili, že kôň by až príliš naznačoval open world hru, a potom by sa hráči čudovali, prečo nemôžu prísť na koni na ľubovoľnú časť ostrova. Tak šiel kôň preč, „povedal v rozhovore pre Oficiálna PlayStation Magazín Karl Stewars, ktorý má v Crystal Dynamics na starosti celú značku.

Ako dievčatko, tak kôň znie naozaj veľa zaujímavo a je škoda, že práve toto museli vývojári vyšmiknout. On mal byť pôvodne nový Tomb Raider skoro open world, lenže vývojári voľnosť po ostrove nakoniec predsa len trochu obmedzili – nebude to žiadny Skyrim, ale ani žiadny Call of Duty tunel. Kôň by sa ale skôr hodil do naozaj otvorené hry, než do polootvoreného sveta japonského ostrova.

http://games.tiscali.cz/preview/z-tomb-raidera-sla-pryc-mala-holcicka-i-jizda-na-koni-60685

Tomb Raider ukážka z hry
Lara Croft je späť a je viac HOT ako kedykoľvek pred tým. Myslím si, že týmto dielom sa Lara vráti späť na vrchol a na trón najlepšie herné devy. Toto vide je síce natáčané kamerou, ale aj tak to za to stojí. Môžete vidieť, že Lara dostane do rúk taky nevídanú zbraň v sérii a tou je, podržte sa – luk. Áno je to tak, aj vývojári nového Tomb Raidera obdarí svoju hrdinku lukom. Začína sa z toho stávať moderný trend, pretože luk nafasujete i napríklad v Crysis 2 a ďalších tituloch. Na takmer 14 minútovom videu tak uvidíte ako hra bude vyzerať a ako sa bude hrať, a treba taky to ako Lara k luku príde. Horšie informácia je tá, že hru odložil na marec 2013, a mám také tušenie, že sa ešte odkladu dočkáme. Určite to čakanie bude za to stáť aj keď sa hra ešte oneskorí, môžem s kľudom povedať, že na tie skákajúci prsia si rád počkám!

http://xboxmag.cz/tomb-raider-ukazka-ze-hry/

Tomb Raider mal pôvodne mať aj kone a malé dieťa

Len si to predstavte: Lara Croft na chrbte krásneho vraníka a za jej chrbtom sa tiesnia malé dievčatko … Hm, tak presne tohoto sa v novom pokračovaní Tomb Raider nedočkáme, lebo ako prezradil Karl Stewart z Crystal Dynamics, oba tieto prvky nakoniec museli vyškrtnúť. „Jedným z našich najťažších rozhodnutí bolo urobiť nejakú zmenu. Pozreli sme sa na všetky tie hry, čo vychádza, študovali je, skúmali, čítali recenzie. A potom sme si uvedomili, že musíme urobiť niečo úplne nové,“ prezradil časopisu Official PlayStation Magazine, „Jeden z našich nápadov bola duše hlavnej hrdinky a tak sme riešili, ako Laru priviesť k životu tak, ako sme to ešte nikdy neurobili. Samozrejme, vždy mala svoju osobnosť, ale nikdy sme ju nespojili s terajšími emóciami a intenzitou.“
V jednej chvíli sme do hry pridali malú dievčatko. Mala ju robiť spoločníčku a ukázať Laru z iného uhla. Tiež sme tam mali kone. Bol skvelým pomocníkom po presunoch po ostrove, ale rýchlo sme si uvedomili, že „kôň = otvorený svet“. Že by si hráči mohli povedať: ‘Keď mám koňa, prečo nemôžem jazdiť po celom ostrove?’ Preto sme to museli vyškrtnúť.

http://www.czechgamer.com/novinky/10745/Tomb-Raider-mel-puvodne-mit-i-kone-a-male-dite.html

V Tomb Raider malo ísť jazdiť na koni. Tvorcovia si to ale rozmysleli
Nestáva sa to často, že by vývojári hovorili o tom, čo z hry odstránili, ešte predtým, než vôbec oficiálne vyšla. V Crystal Dynamics sa však už teraz rozhovorili o tom, aký nový Tomb Raider byť mohol, ale nebude.

Na jednom z uniknutých artworkov bola Lara s lukom na koni. Vývojári sa ale rozhodli zviera z hry vyškrtnúť, hoci by kôň poskytoval rýchly pohyb po ostrove. Karl Stewart sa nechal počuť, že „kôň by naznačoval príliš open-world hru,“ čo nový Tomb Raider nebude.

Ďalším prvkom, ktorý vývojári k nevôli hráčov odstránili, je malé dievčatko, ktorá mala s Larou putovať a robiť jej akéhosi Sidekick. Hráči tak mali mať možnosť pozrieť sa na hlavnú hrdinku zase z trochu iného uhla. Túto zmenu však vývojári nijako nepodložilo.

http://gamezine.topzine.cz/v-tomb-raiderovi-melo-jit-jizdit-na-koni-tvurci-si-to-ale-rozmysleli/