Séria Thief má určite čo ponúknuť pre každého fanúšika stealth hier. GameInformer pred nedávnom zverejnil dostatok informácii s ktorých si môžeme urobiť dojem ako hra asi bude vyzerať. Všetky predstavené novinky sú zatiaľ len sľuby zo strany Eidosu, neznamená že sa to nesplní vo finálovej verzii hry.

Hra sa bude určite spoliehať na výnimočnú umelú inteligenciu, ktorá bude brať do úvahy nie len zvuk a pohyb ale aj prostredie v ktorom sa nachádzajú. Vyhodnotia napríklad kde by bola v prostredí ktorom sa nachádzajú najlepšia skrýša a tam sa aj pozrú v prípade podozrenia, že sa tam niekto nachádza. Samozrejmosťou bude, že do cieľa bude viesť niekoľko ciest a nepriateľ bude premýšľať podobne ako Vy.

V hre bude možné určite únikové a záchytné body alebo miesta do ktorých Garret automaticky utečie pokiaľ Vás niekto uvidí. Využijete to napríklad pri páčení či okrádaný a dotyčný kým sa niečo uvedomí Vy po stlačení správneho tlačidla/kláves zmiznete do tmy. Za predpokladu, že Vás potom nenájde. Je ale určite rýchlejšie riešenie ako v panike poskakovať a môže Vám to ušetriť zbytočné boje. Ak sa ale boju nevyhnete alebo nechcete vyhýbať záchytné body určiť aj v prípade boja. Pravdupovediac v praxi si to neviem predstaviť ale výsledkom by mal byť vlastný štýl boja.

Stráže niekedy budú často tam kde nechcete a bude potrebné ich z miesta niečim odlákať, preto sa na každú misiu musíte dobre pripraviť. K dispozícii budete mať luk a k nemu niekoľko druhov šípov, vystrelovací hák a na omračovanie obušok.

Amulet Focus ktorý Garret bude môcť použiť nám odhalí skryté veci, slabé a silné miesta, cieľ cesty a dokonca, keď to budeme potrebovať, spomalí čas. Záleží na tvorcoch hry do akej miery túto vymoženosť budeme môcť využívať a aby sa vďaka tomuto nástroju hra nestala príliš ľahká. Hardcore Thief hráči by boli určite sklamaný ak by mali všetko ako na dlaní.

Môžeme ale počítať stým, ak Eidos dotrží sľúbené, že to bude hra ktorá sa vráti k svojim dobrým základom. Hra má byť temná a drsná a hrdina bude viac pripôsobený hráčom dnešnej generácii.