Bethesda konečne odhalila svoj najnovší projekt. Potom ako oficiálne ukončila podporu a vývoj pre Skyrim, tiež štúdio podotklo, že sa sústredia aj na iné projekty.

Ich nová hororová hra sa volá The Evil Within a pôjde presnejšie o survival horor. Na hre sa bude podieľať aj tvorca Resident Evil, Shinji Mikami.

Príbeh hry začína dosť jednoducho. A to hneď po príchode na miesto činu vraždy so svojím pracovným partnerom, ste napadnutý neznámou temnou silou, ktorá zabije aj ostatných členov vyšetrovacieho teamu. Vy však útok prežijete, ale prebúdzate sa v samotnom „pekle“, aspoň tak na Vás pôsobí prostredie kde sa nachádzate. Ak ste si už pozreli trailer na The Evil Within tak asi viete čo hlavného protagonistu asi čaká.

Tvorca Resident Evil, nám sľubuje návrat k survival hororu, kde budeme neustále zápasiť s nedostatkom zásob a tiež pred zverstvami s akými sa budeme v hre stratávať. Hru nám tiež obohatia aj hádanky vo forme puzzle. Ak náhodou zlyháme budeme potrestaný spustením pasce. Tie niekedy budeme spúšťať zámerne aby sme ich využili vo svoj prospech. Určite budeme musieť zapojiť aj svoj rozum.

The Evil Within sľubuje aj interaktívny dizajn, ktorý sa bude meniť v reálnom čase v závislosti na našich činoch. Neustále nás má niečo nahánať a tlačiť do „kúta“. To všetko prepracované do tých najmenších detailov. Strach, napätie a príbeh ktorý Vás má vtiahnuť do hry už po pár minútach, to všetko nám sľubujú chlapci z Bethesda.

Vydanie hry je naplánované na rok 2014 pre PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Hra by taktiež mal byť vydaná aj na nové generácie konzol.

Nezvyknem to na tomto webe písať ale video je určite nevhodné pre mladého diváka. Ide o hraný trailer.