EA to ma teraz ťažké a v každom regióne launch hry dopadol viac ako zle. Pretaženie servera Origin nastalo hneď v utorok, v Európe to tiež nedopadlo dobre a launch tiež sprevádzalo preťaženie servera, ktoré sa EA rozhodli riešiť vypnutím niektorých funkcií hry. Mnoho hráčov SimCity požadovalo svoje peniaze späť čo EA rázne odmietlo, našlo sa však iné riešenie. EA navrhlo, že každý vlastník hry SimCity dostane hru zadarmo. Ktorú alebo aké hry dá do ponuky nik zatiaľ nevie, vyzerá to tak ale že na hráčov to funguje a zatiaľ sa upokojili.

18. marca sa dozvieme ktoré hry alebo hra bude k dispozícii. EA taktiež pozastavila niektoré marketingové kampane a to aj na tretích stranách. EA chce byť Váš kamarát, aspoň podľa slov Riaditeľky Bradshaw ktorá túto situáciu prirovnáva ku kamošom ktorý sa pohádajú a následne nato jeden z nich sa chce udobriť darčekom. Problémy z laggovanim budú ešte pravdepodobne pokračovať tŕňom v tomto prípade je engine Glassbox ktorý pri veľkej záťaží dát nespolupracuje.

Chybu EA priznala a to hlavne z dôvodu podcenenia objednávok hry týždeň pred oficiálnym vydaním. Ďalší dôvod bol aj neštandardné správanie serverov ktoré sa pri tak veľkom nápore hráčov nesprávali podľa očakávaní a poznatkov z Beta testu. Túto katastrofu malo vraj spôsobiť približne sedemsto tisíc hráčov, je to ale zatiaľ neoficiálne číslo.

Negatívne hodnotenia dostáva hra už aj samotných recenzentov Gamespot, EG, PC Gamer, Giant Bomb, Desctructoid, kde priemerné hodnotenie hry je od 50 do 60%. A kto by im nedal za pravdu ide o online hru, ktorá sa nedá momentálne hrať. Neušlo to pozornosti ani veľkým spravodajským médiam ako napríklad New York Times či CNET.

Hráči hromadne požadujú aby bolo SimCity k dispozícii aj offline pokiaľ ide o singleplayer. EA však túto skutočnosť aj napriek tomu nechce zmeniť.