Mrknite na jazdu Warthog v snímke Halo 4: Forward unto Dawn
Ako sa jazdí v Warthog, legendárnym bojovom vozidle zo série Halo v reáli? Pozrite sa na ukážku z chystaného hraného seriálu Halo 4: Forward unto Dawn

Celovečerný film podľa série Halo bol síce niekoľkokrát spomenutý, ale asi sa ho nikdy nedočkáme. Kto by rád videl hraný film zo sveta Halo, toho poteší päťdielny seriál Halo 4: Forward unto Dawn. Vyjde na stránkach machinima.com.
Príbeh zavádza diváka do akadémie UNSC a sleduje osudy kadeta Thomasa Laskyho. Hoci Microsoft skúša v seriáli nahliadnuť do duše mladíka, ktorý ešte nevie, ako sa postaviť k vojne s mimozemskými nepriateľmi, akcie si užijeme dosť.

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/halo-4-forward-unto-dawn-ukazka-dzd-/Zurnal.aspx?c=A120918_094450_bw-zurnal_osk

Forward unto Dawn – na prechádzke s Warthog
Máme tu ďalší ochutnávku z pripravovaného seriálu k Halo 4 s názvom Forward unto Dawn. Hraný seriál bude mať celkom päť dielov, každý dlhý pätnásť minút. Ďalšie krátka ukážka nám náležite predvádza vozidlo toľko typický pre túto sériu. Prvý diel vyjde už 5. októbra. Očakávané hry Halo 4 sa dočkáme až 6. novembra na Xbox 360.

http://www.re-play.cz/novinky/2012/09/16/?tags=HALO% 204

Mohutný vývojársky denník Halo 4 predstavuje Promethean
Áno, takto sa to robí! Takto by malo vyzerať poriadnej making of video, ktoré vám prinesie pohľad na to, ako hra alebo jej časti vznikali, ktoré vám poodhalí niečo z konečných konceptov a kde nebudete počuť len o tom, ako sú všetci v tíme absolútne oddaní svojej práci, sú fanúšikov celej série, cítia zodpovednosť a pre úspech hry by obetovali svoju babičku.

Tím z 343 tu predvádza na mamutích desiatich minútach priestoru pohľad na to, ako vznikal vizuálny koncept Promethean a poodhalí, komu budete čeliť: teda rytieri, ktorého sme videli v prvých záberoch z Halo 4, watcherům, ktorí poletujú ako podporná jednotka, ale aj svorkovým crawlerům. A ako by to nestačilo, je tu ďalší exkurz, tentoraz do zbraňového arzenálu, samozrejme s rozprávaním o tom, ako sa vyvíjal jeho dizajn.

http://games.tiscali.cz/video/mohutny-vyvojarsky-denik-halo-4-predstavuje-prometheany-60713

Zbrane Covenant v traileri na multiplayer Halo 4
Už som pokojný. V Halo 4 sa vracia aj kráľ všetkých zbraní, Needler, takže bude s čím vykonávať zákerná a šikovný zabitie. Každopádne, vo veľmi krátkom čase sa objavuje ďalšie video týkajúce sa tejto hry a aj keď by som zvyčajne prskal, chápem, že toto je jednoducho iné zameranie, ako vývojársky denník. Prezentácia zbraní Covenant sa zameriava na úplne odlišnú, hoci neodmysliteľnú súčasť celého Halo.

Multiplayer. Vo chvíli, kedy dorazíte ďalšie príbeh Master Chiefa (alebo niekoho iného), je tu ďalšia masívna súčasť hry, ku ktorej niektorí hráči preskakujú rovno, bez pričuchli ku kampani. Ako je vidieť, 343 snáď pochopili, v čom tkvela kúzlo multiplayeru predchádzajúcich hier a nesnaží sa sem napchať za každú cenu nejaké závažné zmeny. Všetko vlastne vyzerá skoro rovnako, čo je (v rámci medzí) dobre. Je tu Needler, Gravity Hammer, preskakovanie tankov …

http://games.tiscali.cz/video/zbrane-covenantu-v-traileru-na-multiplayer-halo-4-60737

Microsoft zaregistroval domény pre Halo 7,8 a 9. Nekonečná séria?
Vývojári z 343 Industries sa nemusia obávať o prácu. Tím, ktorý prevzal akciu Halo po Bungie, totiž čaká zrejme nekončiacej série. Zatiaľ Microsoft chce vydávať hry Halo až po Halo s číslom 9.

Softvérový gigant Microsoft to zjavne myslí vážne, keď sa nechal počuť, že séria sci-fi akcia Halo nás bude sprevádzať herným svetom po veľmi dlhú dobu. Zaregistroval si totiž domény pre Halo 7, Halo 8 a Halo 9.
Pôvodný tri diely Halo sú dieťatkom firmy Bungie, ktorá odišla do multiplatformný vôd. Halo 4 si vzala na starosť spoločnosť 343 Industries, fanúšikovia série sa hry podľa oficiálneho ohlásenia dočkajú už 6. novembra.

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/halo-7-8-9-domeny-zaregistrovany-zurnal-dxt-/Zurnal.aspx?c=A120914_225621_bw-zurnal_osk

Nahá Alžbeta Trojanová ako Cortana z Halo 4
Vlastné správa – V októbrovom čísle domáceho časopisu FHM od vydavateľstva Springer sa nachádza rozhovor so známou herné redaktorkou, moderátorkou a tiež asistentkou distribútora Cenega Czech, Alžbetou Trojanová.

Jej rozprávanie mimojiné o tom, ako hrá hry výhradne nahá, sprevádza celkom odvážne fotky, na ktorých sa štylizovala do postavy Cortana zo série Halo. Porovnajte sami, ako sa ju to podarilo.

http://www.eurogamer.cz/articles/2012-09-19-naha-alzbeta-trojanova-jako-cortana-z-halo-4