Víťaz testu s kvalitatívnym rozdielom triedy takmer vo všetkých ohľadoch, ale aj so triedu vyšší cenovkou. Obháji ju Samsung? Treba podotknúť, že z tohto televízneho monitoru rozhodne necítite slovo kompromis: obstojí ako skvelý počítačový monitor aj ako televízia. Teda do chvíle, než sa vychýlite z ideálnej pohľadovej osi – Samsung tu totiž použil lacnú technológiu TN. Samsung má určité špecifikum: po pripojení k počítaču napríklad cez HDMI musíte tomuto vstupu priradiť názov PC.

Tým monitora prikážete použiť obrazová nastavenie vyhovujúce práve počítačovým užívateľom. Nastavením teploty farieb na Teplé 1 dosiahnete nízke farebné odchýlky, rozsah jasu a jeho maximum zodpovedajú bežným počítačovým monitorom. Ak budete pred monitorom sedieť chrbtom k oknu, počítajte s lesklým rámom aj povrchovou úpravou, ktorá výrazne odráža všetko dianie za vami. Samsung je ale zároveň nekompromisné televíziou. Zavítate Ak do hlavnej ponuky, zistíte, že je totožná ako u dospelých televízorov, vrátane všetkých veľmi podrobných nastavení ako obrazu, tak zvuku.

Oddelene môžete upravovať intenzitu podsvietenia a jas, doladiť RGB kanály, upraviť čiernu apod Zďaleka najlepší medzi konkurentmi je aj programový sprievodca: prehľadný, s viac kanály súčasne, rešpektujúce časové prekrytie jednotlivých relácií. Samsung ako jediný televízny monitor v teste umožňuje záznam na pripojený fl ashdisk alebo pevný disk – na zadnej strane nájdete hneď dva USB porty. A opačne, Samsung z USB disku prehrá takmer všetko, čo mu předhodíte. Neporadí si len s niektorými videami s DTS zvukom a nezobrazí titulky umiestnené priamo v MKV súboru. Aby sme nezabudli, Samsung podporuje aktívnu 3D technológiu.

Čítaj celý článok a ďalšie recenzie: Televize v monitoru i počítači (06/2012). Computer, strana 16-27. Predplatné Computer (zive.cz)