Capcom oznámila, hrsť informácií o ďalšom Resident Evil 6. Tentoraz sme sa dozvedeli nejaké podrobnosti o hlavných postavách v hre, a tiež sme sa dozvedeli o zmenách v systéme riadenia a nové postavy zombie žánru.

Capcom odhalil ďalšie podrobnosti šiesteho dielu Resident Evil. Tentokrát japonský výrobca zdieľal s nami informácie o forme, čase a mieste kde sa bude Residevt Evil 6 odohrávať a ukázalo sa, že na koniec, budeme schopní v hre sa pohybovať a strieľať zároveň.

Akcia Resident Evil 6 bude vydaná v roku 2013. Hrdinami hry budú Leon Kennedy a Chris Redfield. V súčasnej dobe vieme len to, že sa zúčastnia na krvavom konflikte, ktorý sa koná niekde vo východnej Európe. Vieme, že Chris Redfield sa bude musieť vysporiadať so zombie v pobrežnom meste Lanshiang niekde v Číne. Bývalý člen S.T.A.R.S. bude podporovať BSAA vojakov, a to aj napriek skutočnosti, že šesť mesiacov pred udalosťami v hre prežil osobné trauma.

Krížová výprava proti bioterorizmu bude aj naďalej s Leonom Kennedym. Ako vieme, po tom, čo prežil incident v Raccoon City ( udalosti predstavované v Resident Evil 2 ), Leon bol naverbovaný do špeciálnych služieb Adam Benford, ktorý sa neskôr stal prezidentom Spojených štátov. 

Okrem troch hlavných postáv v Resident Evil 6 sú tu aj iné charaktery. Medzi nimi stojí za zmienku Helena Harper, ktorá je zástupcom vlády (počas hry pri prechode na tajné služby). Helena priznáva, že ona je zodpovedná za to, čo sa stalo s prezidentom. V hre sa tiež objaví Hunnigan Ingrid, ktorý podporoval Leona v čase udalostí popisovaných v Resident Evil 4 .

Celkom veľká zmena prvýkrát v histórii hry bude povolená možnosť strieľať a pohybovať sa súčasne. Tak toto bude revolúcia v Resident Evil sérii. Budeme schopný posúvať sa v  každom smere, a dokonca schovávať sa za štíty . Vývojári tiež oznámil, že útoky ručnými zbraňami sa zlepšia.

Pokiaľ ide o nepriateľov, klasické „zombie“, sa tiež naučili nejaké nové triky. Undead budú môcť behať, skákať, a dokonca aj použiť zbrane. Budete tiež špeciálna verzia oponentov , ktorý bol prvýkrát pozorovaný počas konfliktu vo východnej Európe. Nový druh zombie, bude mať jedinečnú schopnosť, ktorá mu umožňuje mutovať zranené časti tela v jednom z niekoľkých nebezpečných foriem. To znamená, že hráči musia takticky pristupovať k odstráneniu týchto monštier.

Upozorňujeme, že Resident Evil 6 bude vydaná koncom tohoto roka na PlayStation 3 a Xbox 360 a neskôr na PC.