Niekedy si myslíme aké jednoduché je hry vydávať ale život je jedna veľká irónia a niekedy hry ktoré zožali najväčšie úspechy mali najťažšiu cestu aby boli vôbec vydané nie to ešte aby boli považované za herný trhák.

Remember Me malo podobný problém a Jean-Maxim Moris zo štúdia Dontnod Entertainment pre Penny Arcade povedal, že mali pre hru neuveriteľný problém nájsť vydavateľa ktorý by akceptoval, že hlavná postava je žena. Jednoznačne tvrdili že hra nebude mať úspech a hlavná postavu musí byť muž. Štúdio by možno bolo ochotné urobiť postave „zmenu pohlavia“, lenže vo fáze keď hľadali vydavateľa, hra už bola v takom štádiu že bolo neskoro to menit. Keď aj nad touto myšlienkou reálne premýšlali vyskakovali komplikácie keď by boli niektoré scény vyslovene trápne pre mužského hrdinu a nastal by reťazec zmien ktorý by hru mohol úplne zmeniť.

Ja osobne nevídím problém v tom, že hrdinka je žena. Pozrime sa na Tomb Raider a je úplne zbytočné spochybňovať svoju sexualitu len preto žeby postava s ktorou hrajete bola žena. Čo si o tom myslíte?