Razer si dáva na svojich produktoch záležať. Virtuálne viackanálové Chimaeru 5.1 si už ale stihol odskúšať na stereofónnym modelu toho istého mena – len bez označenia 5.1 (aso dosť príjemnejšie cenovkou). Osvedčilo sa mu to, a tak rozdiel medzi novým a starým, aj bezdrôtovým headsetom, spoznáte až pri bližšom skúmaní základne. Nástupca dostal lepšie technológie a tiež viac možností zapojenia. Svete, div sa, nechýba optický vstup a výstup (2 × Toslink) – vec u počítačového headsetu nevídaná. Aj keď ono slovko počítačový nie je celkom tak presné, headset má namierené predovšetkým na majiteľa Xboxov 360.

Uspokojiť ale dokáže aj priaznivcov PlayStation. Obetovať ale musíte komunikáciu – mikrofón. Ten využijete len u Xboxu 360 alebo u PC (je tu však jedno ale). Pokrok technológií nezastavíš Bezdrôtový prenos Chimaeru 5.1 sa dočkal vylepšenia – na nosnej frekvencii 5.8 GHz sa na rozdiel od bežne používaných 2,4 GHz s častejšími výpadky a rušením stretnete prakticky minimálne. Udávaný dosah 10 m berte ako fakt, ktorý dokážu skrátiť iba silné steny. V tomto ohľade sú slúchadlá parádne. Ak nie ste nároční na prílišnú hlasitosť, nebudete sa sťažovať ani na šum (brum) v pozadí, ktorý býva u bezdrôtových slúchadiel neodmysliteľným spoločníkom.

Ďalšou inováciou je troj stavový ekvalizér (a samozrejme prítomnosť Dolby Digital / ProLogic II / Headphones), ktorý ovládate zo základne. Konzolových hráčov potom poteší vymoženosť nazvaná Local team communication, vďaka ktorej vám Razer umožnia komunikovať s až troma ďalšími spoluhráčmi okamžite a bez prieťahov (štandardne chat prebieha online cez Xbox Live, a teda s občasnými zákysmi). Ostatné ale musí mať ako inak než na vlas rovnakú Chimaeru 5.1. So starším modelom priama komunikácia nefunguje. Tým sa dostávam aj k prípadom, kedy vám nebude fungovať mikrofón. U PC hráčov to bude vždy, keď sa rozhodnete využívať kvalít optického vstupu základne – analógové prepojenie 3,5 mm jackom bude hluché ako poleno. Prejsť sa musí na RCA konektory na strane základne a na 3,5 mm jack na strane druhej. Potom mikrofón počuje skvele, hoci predvolené nastavenia jeho citlivosti ale môže prísť niekomu ako slabé.

Čítaj celý článok a hodnotenie na: Bezdrátová kouzla se zvukem (06/2012). Computer, strana 36-37. Predplatné Computer (zive.cz)