Nie každý prepadol ošialu next-gen a na sviatky či nový rok si určite nezakúpi PS4 či XOne. Čo si myslím je celkom normálne. Ako je možné čítať všade či je PS4 či Xbox One, majú ešte technické problémy či bugy. Hier je tiež pomenej, takže pre niekoho čakanie je logický krok. No možno patríte aj medzi tých ktorý sú stoho frustrovaný že majú doma „iba“ PS3 či Xbox 360. Tieto konzoly však majú stále čo ponúknuť aj budúci rok a je toho dosť.

Tak napríklad The Walking Dead Season 2 vychádza už koncom roka, rameka pre Assassin’s Creed Liberation HD vychádza už začiatkom roka 2014. Ďalšia herná pecka Lightning Returns: Final Fantasy XIII vychádza vo februáry 2014 a v tom istom mesiaci bude vydaný Thief. Marec prinesie hry ako South Park: The Stick of Truth a hlavne očakávaný Dark Souls II či veľmi inovatývny a originálny Titanfall ktorý bude len pre Xbox 360.

Veľmi očakávaný Metal Gear Solid: Ground Zeroes nemá zatiaľ pevný dátum bude to však niekedy v roku 2014. Ďalšie hry ktoré vychádzajú budúci rok bez pevného dátumu sú Watch Dogs, Dragon Age: Inquisition, The Evil Within, Destiny. Na rok 2015 je pre PS3 a X360 plánovaný Mighty No. 9 a Persona 5 no iba pre PS3.

A stále je veľká kolekcia hier ktoré si môžete spätne zahrať. Takže PS3 a X360 sú minimálne na rok živé konzoly.