Tablety od spoločnosti Prestigio sú známe svojou cenovou dostupnosťou. Najnovší model Prestigio PMPS080B je vybavený 8-palcovym kapacitným dotykovým displejom s rozlíšením 800 x 600 a používa procesor ARM Cortex-A8 s frekvenciou 1 GHz.

Z ostatných parametrov spomeňme 512 MB RAM, integrovanú pamäť 4 GB a podporu pamäťových karjet microSD/SDHC. Použitý je operačný systém Android vo verzii 2.3. Model PMP5080B je vybavený rovnakým grafickým rozhraním ako staršie modely Prestigio, dominantné sú farebné ikonky, ktoré predstavujú rýchly prístup ku konkrétnej aplikácii alebo k zložke s tematicky zoradenými aplikáciami. Spodná časť obrazovky patrí špeciálnemu widgetu s aktuálnym časom, počasím a čítačkou RSŠí novinkami a oznamami spoločnpsti Prestigio.

PMP5080B oficiálne podporuje Android Market, po prihlásení pomocou vášho účtu Google si tak môžete jednoducho sťahovaťnové aplikácie. Integrácia s účtom Google sa prejavila aj; na podpore aplikácie Gmail. V základnej výbavé nájdete aj aplikácie Facebook a Twitter, zopár hier (napr. Angry Birds), prehrávač hudby a videa a prehliadač PDF a textových súborov. Pred inštalovaná je aj aplikácia OfficeSuite Pro, žiaľ, pri písaní r»a virtuálnej klávesnici sme mali problémy s mäkčeňmi.

Čítaj celý článok na: Tablet na multimediálnu zábavu(01/2012). PC Revue, strana 12. Predplatné PC Revue