Cenega, výhradným partnerom Square Enix, pre Českú republika a Slovensko s potešením oznamuje, že budúci týždeň vychádza Final Fantasy XIII-2. Hra vyjde na Xbox 360 a PlayStation 3 v pôvodnom jazyku. Final Fantasy XIII-2 vyjde u nás v Standard Edition, Crystal Edition Limited a jedinečná zberateľská edícia. Chýbať nebude ani ďalší obsah pre tých, ktorý majú už hru pred objednanú.

Final Fantasy XIII-2 je priame pokračovanie Final Fantasy XIII – JRPG populárnej hry od Square Enix štúdia. Príbeh začína niekoľko rokov po predchádzajúcej hre. Svet sa pomaly dostava z trosiek, a jeden z jeho obyvateľov je Sára – sestra hlavnej hrdinky predchádzajúcej časti. Sáru sa rozhodla nájsť svoju sestru, a začne cestu v spoločnosti Noela – Muža, ktorý tvrdí, že prišiel z budúcnost.

Zvukové efekty a grafika sú ešte vyššej úrovni v porovnaní s predchádzajúcou častou. Dialógy sú teraz nelineárne a vedú k niekoľkým možných koncom. Tiež sa významne rozšírili miesta, ktoré v hre môžete navštíviť, počet ich obyvateľov, ktorý dynamicky reagujú na udalosti okolo. Hráč má slobodnú voľbu, ako dosiahne ciele, a jeho rozhodnutia ovplyvňujú aj blízke okolie.