Už len pár dní ostáva do vydania hry Portal 2. Mnohý z nás, ktorý prvý diel len tak zhltli už určite netrpezlivo očakávajú hru Portal 2. Logické hry ako je táto niet. Preto je dosť výnimočná a tvorcovia hry Portal dva sa snažili aby hru obohatili spestrili a nielen čo to do príbehu ale aj novými prekážkami.

Pod tvorcami hry myslím Valve software, ktorý nás zatiaľ trápia nejakým tým videom alebo informáciou.
Teraz si to ale celé zhrňme čo o hre Portal 2 vieme. Valve povrdiľ, že hra nebude mať žiadnu spojitosť s Half-Live. Dĺžka hry by mala byť o polovicu viac. Čiže prvá časť krát dva čo predstavuje 25 hodín herného času (plus mínus) a v hre bude aj kooperačný mód. Roboti v kooperačnom móde majú už aj svoje mená a to sú Atlas a P-Body. Ako dabingový herec si tiež zahral Jonathan Kimble Simmons, ktoré ste mohli vidieť vo filme Spiderman.

Teraz si povedzme niečo o marketingu hry. V amerike je Portal 2 veľmi silne propagovaný prostredníctvom TV reklamy a billboardmi. Na trh sa dostanú tri edície hry. Je to samozrejme ta štandardná, ďalšia je s herným obalom pre cooperatívne roboty a posledná s tematickou rubikovou kockou. Portal 2 vychádza na Playstation 3, Xbox 360 a PC a tiež Mac.

Ako menší bonus kedže ste vydržali čítať článok až do teraz pridávame komiks ktorý opisuje príbeh prvej aj druhej časti hry.