Nové Xbox zatiaľ s pracovným menom Durango o sebe toho veľa neprezradilo. Čiastkové infomácie a malé úniky však už našli svetlo sveta. A čo prezrádzajú o novom projekte od Microsoftu? Nič potešujúce.

Vgleaks pripravil článok v ktorom hovorí o tom, že nový Xbox bude vyžadovať inštaláciu hier na pevný disk. Z optického disku hru proste nespustíte. Preto HDD v Xboxe bude dostatočne veľký aby sa naň zmestilo niekoľko herných titulov naraz. Momentálne to pri PS3 a Xbox 360 funguje tiež, ale je to na rozhodnutí hráča či si hru nainštaluje alebo ju bude hrať s optického disku. Nový Xbox bude pritom využívať Blu-ray mechaniku.

Teraz prichádza ta „skvelá časť“, každú hru budete musieť registrovať na Xbox Live, čo znamená nikto iný ju už potom neaktivuje. V praxi, ak by ste neskôr hru chceli predať museli by ste to urobiť aj s Vašim účtom. Nehovoriac o tom, že kontrola bude vykonávaná neustále a konzola musí byť tak isto neustále online.

Všetko sú to ale nepotvrdené úniky a možno len klebety a Microsoft sa na túto tému nevyjadrilo úplne jednoznačne a všetko sa môže kedykoľvek zmeniť.

Súčasťou každého nového Xboxu bude aj Kinect, ktorého tiež čakajú zmeny a vylepšenia.