Večné boje o tom ktorá konzola je po technickej stránke už začali a po internete nájdete množstvo hádok, zrelých či nezrelých diskusií. Poďme si ale zhrnúť a porovnať niektoré technické hodnoty medzi PlayStation 4 a Xbox One. Mojou snahou nieje na konci prísť nato ktorá konzola je či bude lepšia, snahou sú fakty.

xboxvsps4Začnime teda procesorom, tu žiadne rozdieli niesu pretože obe konzoly budu využívať osem jadrový procesor s frekvenciou 1,6GHz založenej na architektúre AMD Jaguar, s L2 zdielanou pamäťou 2x2MB. Operačnej pamäte v oboch prípadoch, nájdeme tiež rovnako, 8GB každá z nich rozdiely sú vo frekvenciách. Xbox One využije pamäť s frekvenciou 2133MHz kde PlayStation 4 vyžije až 5500MHz pamäť GDDR5. V praxi to znamená že cez PS4 pretečie až 176GB za sekundu a pri Xboxe 68,3GB za sekundu. Xbox má interne túto pamäť rozdelenú a to 3GB pre systém a zbytok je pre hry.

Stále viac sa zmieňuje aj „next gen“ 3D a to 4K. 4K budú podporovať obe konzoly, no prípade PlayStation 4 to budú iba filmy. Na Xbox One si 4K hry zahráte stačí ak tvorcovia také začnú vytvárať.