Tweet Máme dobrú správu pre fanúšikov nezávislého dobrodružstva. Vo výrobe je už päť rokov sci-fi Resonance a konečne našiel vydavateľa, vyjde koncom tohto roka.

Wadjet Eye Games je malé štúdio v New Yorku špecializujúce sa na dobrodružstvé hry. V praxi, tím sa skladá z dvoch ľudí – Dave Gilbert a jeho manželka Janet. Dave robil jeho debutovú hru zadarmo pod názvom Shivah , v ktorej hlavný hrdina bol rabín s citom pre detektíva. Táto hra bola veľmi dobre prijatá, a tak sa autor rozhodol začať predávať svoje lepší komerčné verzie.

Rezonancie je jedno z najnádejnejších nadchádzajúcich dobrodružstiev. Bohužiaľ, čakanie na jej vydanie, znamená testovať trpezlivosť i tých najväčších fanúšikov tohto žánru. Hra bola oznámená prvýkrát takmer pred piatimi rokmi a od tej doby väčšina správ obsahuje informácie o následných oneskoreniach. Nevieme presný dátum vydania, ale viem, že to bude neskôr v tomto roku.

Akcia rezonancie sa odohráva v blízkej budúcnosti. Po smrti slávneho fyzika začína zúrivý boj nález jeho pracovne, kde vynašiel tajomný vynález, ktorý môže zmeniť osud našej planéty. Hráči budú mať kontrolu štyroch postáv, ktoré sa spoločne snažia aby sa nebezpečná technológia nedostala do nesprávnych rúk. 

Rezonancie bude úplne dobrodružstvo, a tak väčšinu času trávime prieskumom v meste, výsluchmi, zbieraním predmetov a riešením hádaniek. Zaujímavou novinkou je možnosť spoľahnúť sa na spomienky a prekonávať pritom hádanky.

Grafika by mala byť v retro štýle a pixelovaná.