Snaha Electronic Arts privádzať v rámci série Need for Speed ​​druhýkrát k životu už raz vydané hry sa môže hocktorému hráčovi zdať prinajmenšom podivné. Či už je zámerom zabudnúť na to, čo bolo predtým, a urobiť to poriadne, či úplne legitímne transformácie starej hrateľnosti do modernej doby. Napriek tomu existuje veľa dôvodov, prečo sa na nové Most Wanted tešiť I a to aj napriek tomu, že sa vám minulý diel extrémne nepáčil. K slovu sa totiž opäť dostáva štúdio Criterion, tvorcovia značky Bumout a všeobecne uznávaní experti na závodné hry, čo samo o sebe znamená polku úspechu. Tá druhá sa dostaví okamžite po tom, čo sa aspoň chvíľku prejdete po virtuálnych uliciach mesta Fairhaven.

Toto je Bumout Paradise 2. Úplne jasne a bez najmenších pochýb. Okrem toho, že nám do uší neznel Axl Rose a jeho štadiónové Bengal Paradise City, sme sa skutočne cítili ako v pokračovaní tej najlepšej závodnej hry roku 2008. V skratke to znamená, že sa od mapy, na ktorej si vyberáte budúci závod, či nejakého príbehového módu dostávame späť k možnosti jazdiť si po meste a aktivovať preteky tak, že si na ne jednoducho dôjdete.

Need for Speed: Most Wanted

V MENE ZÁKONA> Ako už sám názov napovedá, vaše pretekanie sa skôr alebo neskôr nezaobíde bez pozornosti miestnych bezpečnostných zložiek. Tie na vás majú ohromnú pifku, pretože máte za cieľ, rovnako ako v pôvodnej hre, prehrýzť sa na špici ilegálneho rebríčku najlepších pouličných pretekárov. Celkom vás čaká desať nervydrácajúcich bitiek, v ktorých musíte vyhrať a moc si u toho neodrieť lak. To však pôjde len veľmi ťažko, pretože aj z krátkej hrateľnej ukážky, ktorú sme si mali možnosť na E3 vyskúšať, sa polícia naučila od posledne niekoľko veľa špinavých trikov. Predovšetkým je ďaleko agresívnejšia, čo znamená, že už poslušne nečaká za vaším zadkom, až ju navediete do najbližšieho kamiónu, ale neustále doráža a snaží sa vás jednoducho zložiť. Ak sejú to podarí, tak si síce môžete vychutnať efektné spomalený záber vášho auta, letiaceho vzduchom, ale na pódium to v tej chvíli už asi nedotiahnete.

Čítaj celý článok na: Need for Speed: Most Wanted. (07/2012, číslo 219). Level, strana 42. Predplatné Level