Existovalo mnoho otáznikov a dohát ako to bude s najnovším projektom od Hideo Kojima pod názvom MGS 5. Vedelo sa že sa chystajú až dve hry Phantom Pain a Ground Zeroes, nebolo jasné ale v akom poradi budú vydané či pojde prológ alebo samostatné hry. Konečne oficiálne bolo potvrdené že Metal Gear Solid: Ground Zeroes bude prológ k Phantom Pain. Ground Zeroes bude dokonca lacnejší.

Ako to v prológu býva bude vysvetlovať udalosti ktorého dôsledkom bude hlavný príbeh. V Ground Zeroes pôjde o záchranu dôležitej osoby a časovo bude vsadený rok pred udalosťami z časti Peace Walker.

Ground Zeroes by mala byť ochutnávka toho čo nás čaká v Phantom Pain. To znamená že na vyriešenie misie budete mať úplnú voľnosť. I keď to zneje jednoducho, záchrana osoby, v misii bude viacero vedľajších úloh ktoré budú viesť k hlavnému príbehu a následne k udalostiam vedúcim k Phantom Pain.

Ground Zeroes vychádza budúci rok na jar pre konzoly PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 a Xbox One. Cena bola stanovená na približne 30 dolárov a digitálna verzia hry bude stáť približne 20 dolárov.