Už v júny sa môžeme tešiť na nový rozširujúci balíček pre Metro: Last Light, ktorý bude obsahovať dve nové kapitoly s príbehom, jednu sólovú výzvu a nové nástroje.

Metro: Last LightPrvý balíček vychádza už v spomínanom júni pod názvom Faction Pack, neskôr v lete bude vydaný balíček Chronicles. Každý balíček bude obsahovať jednu kapitolu. Spolu s Chronicles si budete môcť zakúpiť sólovú výzvu Tower Pack, ktorá bude k dispozícii ako pre veteránov tak aj pre začiatočníkov.

Nástroje v podobe Developer Packu umožnia všetkých hráčom vytvárať vlastné leveli a prejaviť sa tak. Nástroj využívali sami tvorcovia hry. Zakúpiť ich môžete samostatne alebo všetky pri kúpe Season Passu, ktorý stojí 15 eur alebo 1200 MSP. Nemusím písať, že pri kúpe season passu ušetríte.

I keď rozšírenia už nebudú o hlavnom protagonistovi Artyomovy, hra má dosť vedľajších postáv ktoré majú čo ponúknuť, tak sa o rozšírení vyjadril Andrew Prokhorov, kreatívny riaditeľ A4 Games. Moju recenziu si môžete prečítať na týchto stránkach. Hra vyšla 17. mája a dostala slušné hodnotenie.