Ako je ohlásenie novej konzoly od Microsoftu bližšie počujeme stále viac klebiet a tiež vety „mohlo by to tak byť“. Mnoho ľudí a záujemcov sa však bojí, že nová Xbox 720 bude vyžadovať neustále pripojenie k internetu.

Ale podľa vyjadrení ľudí z develop-online.com to nieje až také zlé ako správy hovoria. V prípade pripojenia na internet je to iba plus keďže Xbox 720 ponúkne toho veľa ale nebude to vyžadovať pri hraní hier (samozrejme tých offline).

Hru naozaj dokážu pokaziť nezmyselné požiadavky ako neustále pripojenie k internetu. Svetlým príkladom je posledné SimCity a ešte pred rokom ak si pamätáte na Diablo 3 ktorý zápasil z chybou 37.

Develop-online taktiež zverejnil info, že na Xbox 720 bude možné hrať použité hry, čo bol taktiež dosť veľký problém pre prípadných záujemcov o konzolu.

Toto nedorozumenie pravdepodobne vzniklo kvôli tomu že Microsoft pracuje na novom Xboxe, menšom Xboxe ktorý bude podporovať hry na Xbox Live a tiež Xbox 360 hry. Mala by to byť konkurencia pre Apple TV. Tento mini Xbox bude vyžadovať neustále pripojenie k internetu a nebude možné na ňom hrať použité hry a to z jednoduchého dôvodu, nebude mať žiadnu diskovú jednotku.

Takže ste sa už upokojili? Dátum uvedenia na trh Xbox Mini nieje známi ale jeho cena by mala byť $149 dolárov a možno aj menej.