Thatgamecompany nerobí obyčajné hry, vytvára neobyčajné hry. Po debutovom titule flOw nás drobné štúdio z Los Angeles posadilo na zadok jazdou Flower a teraz sa chystá 14. marca po troch rokoch vývoja uviesť svoj tretí titul Journey.

„S každou ďalšou hrou chceme priniesť niečo skutočne unikátne a autentické. Chceme, aby hráči zažili niečo, čo ešte nikdy predtým.“ vysvetľuje filozofiu spoluzakladateľ Jenova Chen. Thatgamecompany vyjadruje myšlienky pomocou obrazu a zvuku. Aj Journey bude alegóriou. „Anonymným online putovaním, v ktorom prežijete životnú púť človeka, aj to ako sa pretína s cestami iných.“ dodal vo svojom príspevku na PS Blogu.

Journey vás nebude zaťažovať menu, zložitým ovládaním ani pokročilými funkciami. Minimalistický prístup dokonca odstránil aj tradičnú formu komunikácie s ostatnými hráčmi. Ako sa budete dorozumievať? Neverbálnou komunikáciou. Vy dokonca ani nebudete vedieť, kto putuje po vašom boku, pretože sa neobjaví nad jeho hlavou žiaden nick ani meno. Dôležitá je cesta, z horúcej púšte do veže týčiacej sa na horizonte. Budete blúdiť po dunách, jaskyniach a objavovať taje stratenej civilizácie.

Journey zatiaľ nemá stanovanú cenu, no v zámorí sa bude predávať za 15 dolárov.

Originálny zdroj článku: http://www.sector.sk/novinka/65628/journey-vychadza-14-marca.htm