Panasonic po dvoch rokoch cakania predstavil novú generáciu svojho domáceho projektora pod oznacením PT-AT5000E, co je ich prvý 3D full HD LCD projektor urcený ako domáce kino. Prichádza so zlepšenou 480 Hz technológiou, dynamickou clonou šiestej generácie, automatickou pamätou objektívu (v 2D režime) a špickovou reprodukciou obrazu v 3D režime.

Nemožno opomenút hlbokú ciernu a vynikajúce vykreslenie detailov, pricom 99 % používatelov ho po vytiahnutí zo škatule nebude potrebovat dalej kalibrovat. Prednastavené hodnoty sa takmer blížia priemyselnému štandardu. Súcastou balenia sú 3D okuliare, aké sa dodávajú aj k televízorom Viera. Panasonic ponúka svietivost 2000 ANSI lúmenov a kontrastný pomer 300 000:1, vo výslednom efekte to aj s Pure Color Filter Pro znamená krásne živé farby a jasný obraz aj v 3D režime pri použití okuliarov. V bežnom prevádzkovom režime by lampa (200 W lampa proprietárneho typu s modelovým oznacením ET-LAA310) mala vydržat’4000 hodín prevádzky, v ekonomickom režime o tisícku viac.

Spotreba tohto projektora s hmotnostou 8,7 kg len o nieco presahuje 280 W, co je rozhodne menej ako v prípade akejkolvek inej 3D televízie schopnej vyprodukovat taký velký obraz. Aj ked Panasonicu trvalo dlho priniest na trh svoj 3D projektor, z kvalitatívneho hladiska výsledok stojí za to – najmä prednastavený farebný režim Rec. 709. Panasonic sa síce chváli režimom Cinema 1, ktorý pripravil v spolupráci s holly woodskymi štúdiami, ide však o subjektívne nastavené farby, dost vzdialené od reality. Režim D-Cinema napríklad ponúka zaujímavý kinozážitok, ak máte radi presaturované farby, mnohým sa bude pácit. Na prezentacné úcely je výborný, referencnému štandardu pre Blu-ray však zodpovedá práve režim Rec. 709. Medzi siedmimi obrazovými režimami nájdete aj herný.

Čítaj celý článok na: League of Legends. (01/2012). PC Revue, strana 8. Predplatné PC Revue