Tweet od samotného pánka Hideo Kojima dnes potvrdil to čo sme už mnohý tušili. Tvorca Metal Gear Solid série sa podieľa taktiež na novom titule plnom záhad The Phantom Pain.

Kojima totiž dnes prostredníctvom tweetu zverejnil obrázok na ktorom edituje video z názvom TPP_GDC 2013_720p_ersb. S toho sa dá veľmi jednoducho vyčítať The Phantom Pain video pre akciu Game Developers Conference ktorá začína 25. marca 2013, 720p je rozlíšenie videa a ersb je ratingová značka USA.

Na obrázku sa dá tiež vidieť, že Kojima je označený ako Producent, Dizajnér a Režisér hry. Kojima má pripravenú prezentáciu na 90 minút z pôvodných 60. Má byť hlavne predstavený fotorealistický engine Fox, ktorý bude tvoriť základ hry Metal Gear Solid: Ground Zeroes.

Hráči prednedávnom boli dosť zmätený keď ešte v decembri 2012 bol prvý krát The Phantom Pain predstavený ako titul štúdia Moby Dick. Ešte viac tajomný bol rozhovor s CEO Moby Dick Joakimom Morgenom, ktorý mal zahalenú hlavu obväzom. Mnohý si mysleli že ide o samotného Kojimu. V rozhovore pre GameTrailers TV bolo potvrdené že nový trailer bude odhalený na GDC.