Hneď na začiatku prezentácie sa šéf grafického oddelenia štúdia 343 Industries ospravedlnil: „Za tie statické obrázky nám prosím nenadávajte, tie tam sú preto, že naši grafici jednoducho túto scénu ešte nestihli Doanimovať“. Novinári si medzitým stihli vymeniť niekoľko rozpačitých pohľadov. V ich očiach bolo možné vyčítať, že toto by sa teda Bungie nestalo. V sále sa ale aj tak zhaslo a rozozneli sa prvé hlasy typického Halo chorálu. Animácie s narýchlo nakreslenými postavami, ktoré vyzerajú ako stránky z nie príliš dobrého komiksu, nás uviedla do deja. Hlavná myšlienka je jasná – ľudstvo prešlo vo vojne s Covenant do protiofenzívy – po niekoľkých minútach sa naše zamračenou výrazy predsa len rozjasňujú. Krátky film má veľký šmrnc a skoro sa nám chce povedať, že lepšia grafika snáď ani nie je potrebná. Kvalita sa pozná okamžite.

Staronové NEBEZPEČENSTVO > To už sme sa ale dostali do hry. Master Chief sa toho počas svojho dlhého kryogenického spánku moc nenaučil. Stále vie nosiť iba dve zbrane, hádzať granáty a skákať do neľudských výšok. Vôbec to ale nevadí. Rýchla prestrelka s osamotenú jednotkou Covenantov nás udržuje v strehu.

Z diaľky je počuť rev a našu domnienku potvrdzuje niekoľko následných explózii – nie sme v temnej džungľou sami. Výšľap na vzdialený pahorok však odhaľuje ľudoprázdne priestranstvo, kde sa nachádza len niekoľko mŕtvych tiel. Na radare napriek tomu bliká pár červených bodiek, ktoré sa veľkou rýchlosťou blížia. Pohľad sa preto prepol na termálne videnie, ktoré odhaľuje desiatky neznámych kontaktov všade okolo.

Master Chief sa chvíľu snaží s presilou bojovať a po kritickom zásahu vypadne z jednej oranžovej robotickéj stvory zbrusu nová zbraň. V tú chvíľu sa pripomína umelá inteligencia Cortana, okolo ktorej sa bude Halo 4 taktiež čiastočne točiť, a spomenie si, že presne takto vyzerali zbrane Forerunner. Jeden výstrel si poradí rovno s trojicou nepriateľov, takže je isté, že s touto technológií budeme kamaráti. Proti stále silnejúce presile ale rovnako nemá hrdina šancu, čo dokazuje aj to, že ukážkovej demo prešlo zatmívačkou do svojej druhej časti nazvanej Spartan Ops.

Čítaj celý článok na: Halo 4 (07/2012, číslo 219). Level, strana 43. Predplatné Level