Recenzia

Za dobu dlhoročné dominancie World of Warcraft sa už niekoľkokrát objavil titul, ktorý sa dopredu chvastal prídomkom „zabijak WoW“, zatiaľ sa to ale žiadnemu ani omylom nepodarilo. A to sa medzi vyzývateľovi našla aj zvučné mená podporená hromadou peňazí a veľkú fanúšikovskú základňu. Guild Wars 2 má pomerne dosť tromfov na to, aby sa stala veľmi úspešnou a priniesla profit svojim tvorcom, na pokorenie kráľa to ale predsa len asi stačiť nebude. Najväčším plusom je bezpochyby absencia pravidelných mesačných poplatkov ao generáciu modernejší grafická podoba. V prípade sľubovaných revolučných prvkov a nových princípov hranie už je to na dlhú diskusiu. Podľa doterajšieho hrania to skôr vyzerá na vyzobání fungujúcich modelov zo všetkých možných onlinovek alebo o ich vylepšenie – čo nijako neznižuje zábavnosť hranie, do revolúcie to má ale veľmi ďaleko.
Tvorba postavy obsahuje všetky populárne možnosti, voľbou povolania počínajúc a farbou chlpov v nose končiac. Na výber je z piatich rás a ôsmich povolania, pomerne tradične sa dajú rozdeliť do troch skupín podľa brnenia, ktoré môžu nosiť. V tomto ohľade sa Guild Wars 2 nijako nelíši od ostatných MMO – v kove schovaní bojovníci; zlodeji, lovci a technici v koži; mágiou obdarení jedinci v látkových modeloch. V priebehu tvorby ešte modifikujete svojho budúceho hrdinu sadou odpovedí na otázky a po jeho pomenovanie sa pred vami otvorí celý svet.

Báječný svet k preskúmaniu
Hneď prvé kroky vás zavedú do osobného príbehu, ktorý sa vinie v priebehu celého postupu na osemdesiat úroveň. Chlapíka s výkričníkom nad hlavou tu síce nestretnete, ale ak chcete dosiahnuť nejakého progresu, do pripravených scenárov sa budete chtiac-nechtiac musieť zapojiť. Dynamické udalosti, ktoré suplujú úlohu klasických questov, sa nijako výrazne nelíši od modelu použitého vo Warhammer Online. Bežíte krajinou, preskúmavate okolí a zrazu sa přimotáte k prebiehajúcej udalosti, alebo ju sami spustíte svojou činnosťou. Môže ísť o ochranu dediny pred nájazdom, dobytie nepriateľské pozície, sprievod karavany, chránenie osôb či zabitie silného protivníka atď Sľubovaná dynamika, kedy výsledok vášho snaženia trvalo ovplyvní situáciu v oblasti, je samozrejme prehnané tvrdenie, tieto udalosti sa nutne musí priebežne opakovať, čo trvalý vplyv vašich činov trochu znemožňuje. Príjemné naopak je, že nemusíte zháňať dopredu žiadnu partiu alebo prosiť tých, ktorí dorazili skôr, aby vás do skupiny pribrali. Jednoducho len priložíte ruku k dielu a hra vás po skončení odmení podľa vášho prínosu množstvom skúseností, špeciálnych bodov karmy a peniazmi. Vďaka otvorenosti sa síce vo väčšom počte hráčov stáva situácia trochu chaotickú, ale to nijako neznižuje jej zábavnosť. Napriek tomu si neodpustíme poznámku, že pre MMO typické grindování v Guild Wars 2 síce nemá podobu nosenie medvedích koží zadávateľovi questu, ale plnenie jednotlivých dynamických udalostí sa v prípade nutnosti „dolevelovat“ na ďalší postup mení v niečo veľmi podobného.

http://pc.hrej.cz/recenze/guild-wars-2-4245/

Guild Wars 2

Predaj Guild Wars 2 pokračuje
Prvotný nápor hráčovho spôsobil dočasné pozastavenie Predaj ďalšiu kópiu hry Guild Wars 2. Situácia sa už stabilizovala a tak si NOVÚ MMORPG mozu zakúpiť aj záujemcovia, na ktorych sa Doteraz neušlo.

Spoločnosť Comgad informuje o skorom obnovení predaj hry v Čechách a na Slovenskú s Edícia určenou pre náš trh. Hra moze byt Vaša od polovice budúceho týždňa, no distribútor oporúča formu predobjednávky, pretoze aj druhá várka je už z väčšej časti rozobraná.

Spoločnosť ArenaNet pozastavila predaj a dodávky obchodníkom už dva dni po premiér, aby pretlak hráčovho nespôsobil komplikáciám. Hľa Napriek tomu sa hra dostala na čelo rebríčkovú na desiatich európskych trhoch. Od pozastavením Predaj pribudla nové servery v Amerike aj Europe a zdvojnásobil sa počet pracovníka na zákazníckej podpore.

http://www.sector.sk/novinka/69925/predaj-guild-wars-2-pokracuje.htm

Guild Wars 2 sú pod útokom hackerov. Bráňte svoje účty
Tisíce účtov pre on-line titul Guild Wars 2 sa stali terčom hackerského útoku. Podľa autorov hry dochádza k pokusom o prihlásenie k stovkám tisícov účtov, ktoré neexistujú. Vývojári preto odporúčajú nastaviť do hry heslo, ktorý hráči nevyužívajú so žiadnym iným účtom.

Zoznam e-mailov a hesiel vraj útočníci získali z iných hier a webových stránok. „Bráňte sa silným heslom jedinečným pre Guild Wars 2! Ak vaše súčasné heslo nie je pre Guild Wars 2 jedinečné, zmeňte ho dnes. Za žiadnych okolností nepoužívajte rovnaké heslo pre Guild Wars 2 ako pre váš e-mailový účet,“ napísali vývojári na oficiálnych Wiki stránkach.
Vývojári preto dočasne upravili priority technickej podpore. Akékoľvek žiadosti spojené s napadnutým účtom sú v súčasnej dobe najdôležitejšie.

„Vypozorovali sme snahu o hacknutie stoviek tisícov účtov, ktoré ani neexistujú,“ tvrdia autori hry. Zákazníkom tak znemožnia registrovanie účtov s heslami, s ktorými sa už hackeri pokúsili prihlásiť.

Technická podpora už rieši viac ako jedenásť tisíc žiadostí o pomoc.

Zdroj:http://bonusweb.idnes.cz/guild-wars-2-jsou-pod-utokem-hackeru-brante-sve-ucty-fxh-/Novinky.aspx?c=A120910_122417_bw-novinky_anb

Guild Wars 2 – 11,000 sťažností na bezpečnosť
Guild Wars 2 idú ešte len 14 dní a už bolo vytvorené cez 11,000 otázok na oddelenie podpory u ArenaNet. Hráči majú problémy s podvodnými emailami, ktorý je informujú o tom, že sa niekto snažil zmeniť ich heslo a ak to neboli oni, nech kliknú na link. Ten vedie na falošnú stránku ktorá im poisťovňa prevedie zadané dáta.
V podstate tak ide o zneužitie informačných emailu ktoré vám chodia v prípade, keď sa niekto zkutečně snaží zmeniť vám heslo. Na podvodné stránky nereaguje ochrana Google, Chrom, Firefoxu ani IE, pričom všetky tieto browsery sa chváli ochranou proti physingu, čiže podvodným linkuje v emailoch alebo na webe.

Ako však títo podvodníci prišli na emaily hráčov? Jedna z veľkých fansite GW2 bola hacknut a údaje z nej ukradnuté. Navyše, ako sa zdá podvodníci majú prístup k viacerým databázam (rôzne internetová fora) a postupne skúšajú údajmi z nich aplikovať na váš GW2 účet. V prípade, že rovno nemajú vaše heslo, skúsi vám jednoducho poslať onen podvodný email s resetom hesla. Ak na neho skočíte, prídete o účet.
Na druhej strane je nutné povedať, že si s problémom ArenaNet poradila dobre a všetky problémy sa snažia riešiť v prospech hráčov. Okrem iného zaviedla novú ochranu – ak sa na účet logu z inej IP ako je predchádzajúca, hra vyžaduje autorizáciu prístupu cez email. Preto nemajte heslo do hry rovnaké ako je heslo na váš email kde máte hru registrovanú.

http://tech.ihned.cz/hry/c1-57392580-guild-wars-2-jednoduse-nejpovedenejsi-online-hra-na-hrdiny-za-posledni-roky

Guild Wars 2: Jednoducho najvydarenejšia online hra na hrdinov za posledné roky
Hranie na počítačoch naberá nový dych a Guild Wars 2 ukazujú, že je možné spojiť tradičné herné princípy s moderným prístupom. Guild Wars 2 vás k ničomu nebude nútiť, bude vás len baviť.

Nadšenie z hry, ktorá funguje len na osobných počítačoch s Windows a vyžaduje pripojenie k internetu? V prípade Guild Wars 2 jednoznačne áno, už preto, že to nie je kópia dominantného World of Warcraft.

Guild Wars 2 sa predávajú aj hrajú dobre preto, že hráča nenúti robiť veci, ktorého ho nebaví. Môžete byť bojovník, mág alebo zved a pritom nemusíte ani veľmi bojovať, keď nechcete. A hlavne nemusíte platiť za každý mesiac hrania. Len vopred priznávame – toto nie je plnohodnotná recenzia, na tú by bolo potrebné stráviť hraním viac než len 6 hodín.

Dvojka v názve hry prezrádza, že úspech Guild Wars neprišiel z ničoho nič. Už prvý Guild Wars zmenili vnímanie online hier na hrdinov, aj keď išlo o výnimku zo zabehnutého sveta mesačných poplatkov a dlhodobého budovania herných postáv.

V Guild Wars miesto mesačných poplatkov stačí kúpiť hru, pripojiť sa k internetu a začať hrať. Už výber postavy je hrou – na výber je niekoľko rôznych „bytostí“, povolania a okrem toho si hráč môže vybrať „príbeh“ svoje postavy. Narodil sa budúci hrdina v biede alebo bohatstvo? Ľutuje toho, že nedokázal zachrániť svoju sestru alebo toho, že neutiekol s cirkusant?

Voľby pri tvorbe postavy sa odráža v samotnej hre – základná príbehová línia vychádza z vopred nastavených parametrov, ale skôr na pozadí. Jadro hry pracuje s nenúteným skríningom sveta plnením úloh, ktoré sú spojené s konkrétnym miestom.

http://tech.ihned.cz/hry/c1-57392580-guild-wars-2-jednoduse-nejpovedenejsi-online-hra-na-hrdiny-za-posledni-roky

V Guild Wars 2 sa banovalo. Hráči hromadne využívali chybu v hre

Nové Guild Wars sotva vyšli a niektorí z hráčov si je už nezahrajú, teda aspoň na chvíľu. Kvôli chybe totiž vývojári rozdávali Bany.

V Guild Wars 2 sa objavila závažná chyba, ktorú tisíce hrajúcich či už vedome, alebo nevedome využili. Obohatili sa tak spôsobom, aký vývojári rozhodne nečakali, na krátku chvíľu totiž jeden z obchodníkov predával zbrane za smiešne nízke ceny a niektorí ich kupovali.

Chyba je teraz už samozrejme korigovaná, celé sa to však neobišlo bez zabanovaný. Nakoniec bolo permanentne zablokované cca tri tisícky účtov.

Po pár hodinách sa objavilo vyhlásenie, že vývojári sú ochotní zmeniť permanentný ban na 72-hodinovej, ak hráči zmažú všetky predmety a peniaze, ktoré týmto nečestným spôsobom získali.

http://gamezine.topzine.cz/v-guild-wars-2-se-banovalo-hraci-hromadne-vyuzivali-chybu-ve-hre/