Takže špekulácie o Gran Turismo 6 pre PlayStation 4 boli konečne potvrdené bude to však o niečo neskôr. Kazunori Yamauchi, tvorca série Gran Turismo sa pre IGN k tejto téme vyjadril.

Vysvetľuje, že pri exkluzívnych hrách pre PS3 ako napríklad The Last of Us alebo Beyond: Two Souls, musí udržať exkluzivitu titulov o podstatne dlhšie ako je to v prípade Microsoftu s Xbox 360. Je pravdou, že Gran Turismo je ohlásené na Vianoce a tiež nové PS4 by malo byť uvedené na trh v tomto čase. Preto je veľmi nezvyčajné že sa o PS4 verzii titulu nehovorí.

Kazunori pre IGN povedal, že na PS4 verziu Gran Tursimo nezabudli ale rozhodli sa, že momentálne bude lepšie ak hra bude vydaná zatiaľ len pre PS3. Potom ako bude hra plne aktualizovaná a budú vonku aj DLC rozšírenia, pravdepodobne bude uvedená na trh aj PS4 verzia hry.

„Pravdepodobne“ bude možné presunúť uloženú hru z PS3 na PS4. O spätnej kompatibilite sa zatiaľ iba píše a špekuluje pretože tú ma zabezpečovať služba Gaikai, ktorá nebude zo začiatku k dispozícii. Môže sa kľudne stať že na začiatku budú hráči používať obe konzoly, kým Sony nevyrieši definitívne spätnú kompatibilitu.