Z Gears ofWar: Judgment sa stane buď epický zážitok, alebo sklamanie nemenej kolosálnych rozmerov. Prvé informácie o ďalšej zastávke Xbox 360 exkluzívnej svalnaté série sa objavili už pred E3, o to prekvapivejšie bolo zistenie, že sa na hre skutočné pracuje. Tentoraz sa však budeme musieť zaobísť bez predčasného nadšenia, hru už totiž nevyvíjajú na domovskej planéte spoločnosti Epic Games, ale na neznámom mieste v Poľsku.

Poľská spojka
A mení sa celá rada ďalších dôležitých faktov. Okrem toho, že Judgment stloukají People Can Fly, poľskí tvorcovia epického Bulletstormu, sa aj dejovo nová hra vracia späť na začiatok. Respektíve 14 rokov pred udalosti v prvej hre. Rovnako sa mení aj obsadenie, hlavným hrdinom už nebude nasteroidovaný Marcus Fenix s bicepsy o veľkosti slušne zrastlého melónu. Dej sa tentokrát točí okolo jednotky Kilo Squad, ktorej členovia sú súdení za vlastizradu a krádež vojenského majetku, ktorá mohla skončiť smrťou miliónov nevinných civilistov.

Zatiaľ čo v prvých Gears of War sme sledovali útok Locust na planétu Sera, v Judgment navštívime vojenské mestečko Hal vo Bay, kde sa bude odohrávať prevažná časť deja. Veteránov Augusta Colea a Bairda poznáte z predchádzajúcich hier, pričom títo dvaja tvrďáci budú sprevádzaní dvoma nováčikmi: Akademickou Sofiou a bezhlavým Garrone. Príbeh vysvetľuje veľa zaujímavostí o hierarchii a nástupu Locust, rovnako tak sa ale dozviete, ako to vlastne naozaj bolo s Baird a Augustom. Pre fanúšikov sa chystá aj jedno prekvapenie uvidíte o 14 rokov mladšieho Marcusa Fenixa, ikonu značky Gears of War.

Bratia az do cely > Na koncepte hry sa nič nemení, stále ide o vulkanickú akciu z pohľadu tretej osoby, ktorú všetci dobre poznajú. Prebiehajú medzi kryty, strieľate a nabodáváte mimozemských bastardov na nože. Môže sa niekedy niečo podobné vôbec omrzieť? Veľkou zmenou prešlo rozloženie ovládanie a najmä dynamika postáv. Ovládanie hromotĺkov je oveľa svižnejší a prehľadnejšie vďaka lepšiemu Mapovanie činností na jednotlivé tlačidlá. Keď mu Sony hovorí The LastofUs, Microsoft tvrdo odsekávať práve prostredníctvom Gears of War: Judgment.

Čítaj celý článok na: Gears of War: Judgment (07/2012, číslo 219). Level, strana 40. Predplatné Level