Dragon Age 3: Inquisition je tu. Využíva engine Battlefieldu 3
Požiadavky fanúšikov série Dragon Age boli vraj základom pre vývoj Dragon Age 3: Inquisition. Tvrdí to vývojári z BioWare, ktorí oznámili, že hra vyjde koncom roka 2013. Poháňa ju engine Battlefieldu 3.

Spoločnosti EA a BioWare oficiálne oznámili tretí titul zo série hier na hrdinov Dragon Age. Ponesie názov Dragon Age 3: Inquisition a zrejme budeme výrazne prekvapení jej vzhľadom. Hra totiž pobeží na Frostbite 2 engine, ktorý je známy z Battlefieldu 3 ako grafická extázy.

Hru vyvíja štúdia BioWare Edmonton a BioWare Montreal. Vyjde koncom budúceho roka a vývojári sľubujú, že Dragon Age 3: Inquisition bude údajne kombinovať silný príbeh s prepracovanou hrateľnosťou hier na hrdinov, uvádza gamingeverything.

„Na titulu tímy pracujú už takmer dva roky,“ uviedol generálny manažér BioWare Edmonton a BioWare Montreal Aaryn Flynn. „Vychádzame z požiadaviek a reakcií fanúšikov na minulý diel, takže im dodáme veľkolepý príbeh, obrie svet na prieskum a rozsiahle možnosti vo vývoji postavy.“

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/dragon-age-3-oficialni-novinka-djx-/Novinky.aspx?c=A120917_233759_bw-novinky_osk

Dragon Age 3: Inquisition oficiálne
Po sérii náznakov EA dnes v podvečer oficiálne ohlásili tretí diel RPG ságy Dragon Age, ktoré sa podľa interných odhadov výrobcu doteraz predalo 8 miliónov kusov.

Hra dostala podtitul Inquisition a má byť obsahovo bohatšie pri zachovaní tradične prepracovaného príbehu a komplexného herného systému. Vzniká už dva roky v štúdiách BioWare Edmonton a BioWare Montreal u tých istých ľudí, ktorí boli podpísaní pod jednotkou, čo EA dávajú dosť najavo, aby sa umlčali kritici akčnejší dvojky.

„Dôkladne sme sa zaoberali ohlasy hráčov z predchádzajúcich hier a komunikovali s nimi. Ich reakcie boli veľmi priamočiare, a preto sa nedržíme staré ani my. V hre Dragon Age 3: Inquisition chceme fanúšikom dať to, čo si žiadajú – skvelý príbeh sa zmysluplnými voľbami , obrovský svet na skúmanie, široké možnosti prispôsobenia a intenzívny taktický bojový systém, „uviedol v tlačovej správe Aaryn Flynn, generálny manažér štúdií.

http://www.eurogamer.cz/articles/2012-09-17-dragon-age-3-inquisition-oficialn

BioWare oficiálne oznamuje Dragon Age 3: Inquisition
Nový Dragon Age bude väčší, obsahovo bohatšie a pobeží na engine Frostbite 2. Vyjde v budúcom roku na PC, PlayStation 3 a Xbox 360.

Spoločnosť BioWare korporácie Electronic Arts dnes oznámila, že v štúdiách BioWare Edmonton a BioWare Montreal vyvíja titul Dragon Age 3: Inquisition, ktorý je pokračovaním úspešnej RPG série. Dragon Age 3: Inquisition vyjde na konci roku 2013 a prinesie kombináciu v podaní BioWare tradične prepracovaného príbehu, komplexného herného systému RPG a podporu úplne nového herného enginu pre žáner RPG na báze mnohonásobne ocenenej technológie Frostbite 2 – rovnaká technológia bola využitá vo vojenskej strieľačke Battlefield 3 .

„Vývojový tím Dragon Age pracuje na titule Dragon Age 3: Inquisition už viac ako dva roky,“ uviedol Aaryn Flynn, generálny manažér štúdií BioWare Edmonton a BioWare Montreal. „Dôkladne sme sa zaoberali ohlasy hráčov z predchádzajúcich hier a komunikovali s nimi. Ich reakcie boli veľmi priamočiare, a preto sa nedržíme staré ani my. V hre Dragon Age 3: Inquisition chceme fanúšikom dať to, čo si žiadajú – skvelý príbeh sa zmysluplnými voľbami , obrovský svet na skúmanie, široké možnosti prispôsobenia a intenzívny taktický bojový systém. “

http://www.tyden.cz/rubriky/relax/pocitacove-hry/bioware-oficialne-oznamuje-dragon-age-3-inquisition_246300.html

Dragon Age 3: Inquisition vyjde koncom roka 2013
Spoločnosť BioWare, ktorá je súčasťou vydavateľa Electronic Arts, dnes oznámila, že v štúdiách BioWare Edmonton a BioWare Montreal vyvíja titul Dragon Age ™ 3: Inquisition, ktorý je tretím pokračovaním veľmi úspešnej RPG série. Dragon Age 3: Inquisition vyjde na konci roku 2013 a prinesie kombináciu v podaní BioWare tradične prepracovaného príbehu, komplexného herného systému RPG a podporu úplne nového herného enginu pre žáner RPG na báze mnohonásobne ocenenej technológie Frostbite ™ 2.
….
Séria Dragon Age získala viac než 80 ocenení kritikov z celého sveta a doposiaľ si na konto pripísala viac ako 8 miliónov predaných kópií *. Za jej vznikom stojí spoločnosť BioWare, ktorá od vydania prvého titulu Dragon Age: Prameny v roku 2009 spolupracovala aj na rade kníh, komiksov, animovaného filmu a zberateľských predmetov na jej motívy.

http://www.ea.com/cz/news/bioware-oznamili-dragon-age-3-inquisition

Dragon Age III: Inquisition odhalená
Nedávne rozosielané dotazníky týkajúce sa Dragon Age 3 neboli vôbec mimo. Prečo? Pretože EA dnes oficiálne oznámila tretí diel svojho fantasy RPG, ktorý ponesie podtitul Inquisition. Presne tak, Dragon Age 3: Inquisition je opäť vyvíjaná v BioWare, pričom na hre robí veľká väčšina pôvodného tímu, ktorý sériu vyvíja už od prvej hry.

Tvorcovia pre hru pripravujú nový engine, pomocou ktorého budú môcť herné mechanizmy ďalej rozvíjať. Nemusíte sa pýtať, BioWare uplatňuje základy Frostbite 2.0 engine, podobne ako veľká kopa iných vývojárov pracujúcich pod Electronic Arts.

Detailov o hre samotnej sme sa bohužiaľ nedočkali, všeličo však môžete vyčítať z našej staršej novinky. Ďalšie porcie detailov podľa samotného vyhlásenia príde veľmi skoro. Tešíte sa?

http://www.hrej.cz/novinky/2012/09/17/dragon-age-3-inquisition-oficialne-odhalena-28226/

DRAGON AGE 3 ohlásené! Máme sa báť?
Po totálnom prepadák menom Dragon Age 2, ktorý je jedným z najhorších druhých dielov vôbec, a ktorý nesiaha kvalitou ani rozsahom prvému dielu Origins ani po členky, sme sa obávali, s čím prídu tvorcovia u tretieho dielu. Oznámenie bez nejakých veľkých famfár prebehlo dnes a pár zaujímavých informácií predsa len uniklo. Tretí diel má podtitul Inquisition a pracujú na ňom už vyše dva roky tvorcovia prvého dielu, čo dúfajme znamená, že ľudí zodpovední za veľa zlý druhý diel, ešte visí zaslúžene za uši v prievane. Avšak DA3 bude úplne iný ako predchádzajúce dva diely. Stavia na úplne inom hernom engine a to známom Frostbite 2, na ktorom ide napríklad aj Battlefield 3, čo sľubuje úplne inú hru. Tvorcovia sa tiež dušujú, že počúvali výčitky hráčov a budú sa snažiť urobiť veľkolepý príbeh s množstvom volieb a veľký svet k preskúmavanie, tak ako to majú RPG hráči radi. Zatiaľ nevieme nič bližšieho, len to, že hra najprv vyjde na konci budúceho roka, čo môže ľahko znamenať aj začiatok roka 2014. Úprimne povedané, v tomto prípade je lepšie neskôr, pretože na Dragon Age 1 sa pracovalo cez 6 rokov a podľa toho hra tiež dopadla (teda skvele).

dragon age 3

http://www.ddworld.cz/videa/pocitacove-hry/dragon-age-3-ohlaseno-mame-se-bat.html

BioWare konečne oznamuje Dragon Age 3: Inquisition
Tak sme sa konečne dočkali, aj keď to rovnako všetci dávno tušili. BioWare skutočne robí na Dragon Age III, ktoré ponesie podtitul Inquisition. Podľa slov Marka Darraha vývojári nechceli hru oznamovať do tej doby, než budú mať čo ukázať, ale nakoniec vraj usúdili, že je okolo toho toľko špekulácií a náznakov, že nemá cenu ďalej zahmlievať a mlčať. A tak sme sa skrz list fanúšikom na oficiálnom webe dočkali konečného oznámenia.

Z vyššie spomínaných slov už asi tušíte, že BioWare zatiaľ nemá k dispozícii žiadne obrazové materiály, nad ktorými by sme mohli slintať a trieť si ruky. Aspoň ale môžeme jasať nad faktom, že na Dragon Age III: Inquisition robí rovnaký tím, ako na Dragon Age: Origins. Tým chcel Mark najskôr povedať, že máme očakávať príklon k princípom slávneho originálu, a že sa tým redukuje riziko, že sa zopakuje čiastočný fail menom Dragon Age II.

http://www.zing.cz/novinky/13682/bioware-konecne-oznamuje-dragon-age-3-inquisition

BioWare oznamujú Dragon Age 3: Inquisition
BioWare a Electronic Arts dnes oznámili Dragon Age 3: Inquisition, ďalšiu kapitolu v populárnej RPG sérií, ktorú vyvíja štúdia BioWare Edmonton a BioWare Montreal. Hru bude poháňať obľúbený engine Frostbite 2 a ponúkne kombináciu kvalitného príbehu a prepracované RPG hrateľnosť. V tlačovej správe sa píše, že na hre sa pracuje takmer dva roky a počas vývoja si tvorcovia vzali k srdcu ohlasy na predchádzajúce hry. S tretím dielom tak chcú fanúšikom dať to, čo si žiadajú, teda skvelý príbeh, ktorý bude ovplyvnený vašimi rozhodnutiami, masívny svet na skúmanie, rozľahlé možnosti úprav a súboje, ktorú ako taktické, tak aj násilné. Dragon Age 3: Inquisition vyjde na jeseň budúci rok alebo až na jeho konci.

http://www.xboxweb.cz/hry/dragon-age-3/15245-bioware-oznamuji-dragon-age-3-inquisition.html#.UFgiJq4yJfw