Ubisoft má za posledný týždeň určite dosť. A to hlavne pre únik informácii, ktoré sa s každým priblížením tlačovej konferencie stupňovalo. Symbolická loď s informáciami ktoré Ubisoft chcel sám predstaviť sa potápala v mori uniknutých informácii. Nič nieje ale na škodu, Ubisoft už tak teraz môže dostať spätnú väzbu od fanúškov hry Assassins Creed a robiť podľa toho zmeny, pokiaľ je ochotný počúvať. Na serveri eurogamer.cz urobili anketu kde sa hráčov pýtali čo sa im najviac páči na novom AC. A viac ako 30% odpovedalo, že toto sa už na Assassins Creed nepodobá. Či to je alebo nieje pôvodný AC si urobte názor sami, zo zatiaľ zistených informácii ktoré pre Vás máme zhrnuté v tomto krátkom Preview Assassins Creed 4: Black Flag.

assassins creed 4 black flag

AC 4: Black Flag je veľký projekt Ubisoftu, ktorý neberie na ľahkú Váhu. Ubisoft zapojil do vývoja hry až 8 štúdii Singapur, Sofie, Annecy, Kyjev, Montreal, Quebec, Bukurešť a Montpelier. Hra sa vyvýja už od roku 2011 a pracovalo sa na nej súčasne s AC3. To prebúdza v mnohých pochybnosti o tom do akej miery bude nový diel originálny a na koľko sa budú hry podobať. Nejde len v skutočnosti o niečo väčšie DLC? Ukáže až samotná hra a či Ubisoft potvrdí svoje kvality.

V predchádzajúcej časti AC nebolo možné ľubovoľne prechádzať medzi morom a pevninou, to sa v AC 4 zmení a Vy budete môcť plniť misie ľubovoľne bez obmedzení prípadne bez nahrávania hry. V praxi to znamená že či už len tak budete brázdiť more a plniť misiu alebo budete napádať iné lode a potom sa vrátite na pevninu, nebudete ničím prerušovaný, zoskočíte z Vašej lode a budete pokračovať v drancovaní na pevnine. Pri pevnine sa zastavíme. Podstatou Assassins Creed bolo vždy behanie, skákanie a zabíjanie v meste. V Black Flag na to tvorcovia nezabudli a Edward Kenway bude svoje kvality aplikovať v týchto mestách; Havana, Kingston, Nassau.

Každé mesto si ukradne niečí mestký štýl, tak napríklad Havana bude podobná mestu Florencia, ktoré poznáte z AC2, Bostonský štýl známi z AC3 bude pripomínať mesto Kingston a Nassau bude gýčové miesto, ktoré bude pripomínať všetko typické pre „pirátov“. V AC4 nebudete objavovať len tajomstvá týchto troch miest. Ubisoft sľubuje viac ako 50 miest, ktoré bude možné preskúmať. Čakajú na Vás bočné questi ktorými si budete môcť prilepšiť, rybárske dedinky, plantáže a skryté jaskyne s pokladmi.

[products ids=“20482, 20429, 20486, 20554″]

V traileri Assassins Creed 4: Black Flag ste si mohli všímnúť ako sa Edward Kenway potápa. Áno v hre bude aj potápanie v obmedzenej miere samozrejme. Pod vodu sa budete spúšťať vo zvone, prostredníctvom ktorého sa dopravíte až k stroskotaným lodiam a budete ich môcť preskúmať. More má svojich predátorov a Edwardovy sa do cesty občas postavy či predpláve nejaký ten žralok. Bočné úlohy budete vyhľadávať prostredníctvom ďalekohľadu, ktorý Vám ukáže blízke okolie a Vaše možnosti či príležitostí. Nie len že Vám ďalekohľad ukáže o akú loď ide, ukáže Vám aj predmety ktoré má, v akom množstve a aké špeciálne predmety má na palube.

Nie každá loď sa len tak nevzdá. Niektorá Vám unikne, niektorá sa zase bude brániť. Lodí tu bude habadej a budú aj rôzdneho druhu. Vaša loď sa bude volať Jackdaw a bude cca 60 metrov dlhá. Pozitívne je, že Vašu loď budete môcť vylepšovať a to v prvom-rade čo sa týka palebnej síly. Budete si môcť postupne nakupovať nové a ďalšie delá ale aj vylepšovať ich sílu. Každý útok si tak premyslíte a bude na Vašom zvážení či útok na tú či onakú loď prevediete a či máte dostatočný arzenál. Prilepšovať si tiež budete lovom rýb.

Každá pirátska loď má svoju posádku a Edward Kenway ju má tiež ako dlho pod Vašim vedením piráti vydržia je zase len Vašich rozhodnutiach. Členov posádky si najímate budú pre Vás pracovať ale aj zomierať. A to nielen pri boji ale aj bežný „pracovný“ deň keď Vás zasiahne tajfún. Boje budú podobné ako ste ich mali možnosť vidieť na videu. Priblížite sa k lodi a potom na ňu zoskočíte priamo prípadne zo stožiara zoskočíte nadol alebo pre iných fajnšmejkrov je tu možnosť oboplávať loď zdola a prekvapiť pasažierov zo zadu.

Assassins Creed 4: Black Flag čakáme takmer na všetkých platformách teda Playstation 3, Xbox 360, Wii U, PC, PS4 a nové Xbox. Pre PS3, Xbox a Wii U hra vychádza 29. októbra 2013. Pre PC, PS4 a next-gen Xbox zatiaľ žiaden dátum vydania stanovený.