Predstavte si, že je posledný deň E3, sparné popoludnie, vy ste unavení a presýteniu ukričanými zážitkami z výstavnej plochy, ale pred sebou máte ešte poslednú prezentácií. Si sadáte v tmavom sále skóre sa vám chce spať … Ale hneď prvý sekundy vás spolahlivo prebudí z letargie. Zrazu totiž pred sebou vidíte niečo takmer neuveriteľného – záblesk chytré hrateľnosti, ktoré sa vám za po sledne tri dni moc nedostávalo. A to aj napriek tomu, že Dishonored by sa dala zmiesť zo stola hanlivým označením plagiát Lenže keď on je tu to háčik.

Dishonored

Ak totiž kopírujete tie najlepšie hry histórie a vývoj zveríte mimoriadne schopným ľudom zo štúdia Arkane, nemôže to dopadnúť zle. Ale radšej pekné po-poriadku Na plátne sme mohli zhliadnuť dva priechody tou istou úrovňou. Najprv potichu a potom pekne nahlas A hneď na úvod nás prekvapiť Pito, že hoci má hlavný hrdina nadprirodzené schopnosti, čo naznačoval aj posledný vyniká jkí trailer, môže sa prevteliť napríklad do ryby a preplávať bez boja kanalizácií až do cieľovej budovy, ktorou bol v tomto prípade nevestinec. Teleportaoe za najbližší roh nám už potom prišla obyčajná – na všetky tieto schopnosti idete musieť MRT dostatok energie a ne-e využívať donekonečna. To všetci novinári v sále prijali sa znateľnou úľavou.

Pomaly, ale iste > Počas cesty z kanálov až do najvyššieho poschodia je najskôr potrebné získať univerzálny kľúč od miestnej bordelmamá. A vzhľadom k tomu, že tá sa práve nachádza v družnom hovore so šéfom ochranky, nebude to úplné ľahká úloha. Obzvlášť keď človek nechce vyvolať poplach. Chvíľka špiclování po lustroch a okenných parapetoch k ničomu kloudnému neviedla, tak nám prezentujúca Harvey Smith ukázal ďalší zo schopností hlavného hrdinu. Počas chvíľky sa prevtelil do jedného zo strážnych a štrádoval si to priamo ku kľúču. Lenže tu sa prejavila ďalšia skvelá vlastnosť Dishonored. Obe dve hovoriace postavy totiž chceli mať na svojej rozprávanie pokoj, tak sa zavreli do kotolne, kam sa za nimi nedalo dostať.

Čítaj celý článok na: Dishonored. (07/2012, číslo 219). Level, strana 36. Predplatné Level