Dead Space 3 napriek celkom pozitívnym recenziám sa nepredáva podľa očakávaní a šéfom z EA sa to nepáči. I keď sa tretia časť hororovej akcie snažila osloviť väčšie množstvo hráčov coop hrou asi sa jej to nepodarilo do takej miery aby uspokojili svojich nadriadených.

To že je nový diel Dead Space 4 podriadený predajnosťou hry Dead Space 3 vyšlo na povrch len teraz prostredníctvom servera Videogamer. Znamená to že ak sa Dead Space 3 predajnosť nevyšplhá do želanej krivky, EA tento projekt asi pozastaví. I keď hra dosahuje vysokú predajnosť a pozitívne hodnotenia od hráčov.

Náklady na tvorbu hry však museli byť vyšie. Keď aj tieto skvelé čísla v predajnosti a hodnotení hry nestačia na to aby na seba hra zarobila späť, nesplnila očakávania a ciele firmy.

[products ids=“20506, 20419, 20417, 20407″]

Dead Space 3 odbočil od svojej hororovej cesty ako už bolo spomenuté v našej recenzii. A v hre je možné taktiež nakupovanie za reálne peniaze. Tieto zmeny však nemuseli hráči zobrať pozitívne. Možno ak by šlo o inú hru tak by tieto inovácie možno priniesli aj svoje ovocie ale Dead Space bol vždy považovaný za hororovú hru ktorú hráte sám.

Visceral sa asi tak zameria na iné hry napríklad už veľmi dávno ohlásený Jack The Ripper.