Zlostný výkrik komunity bol pri predstavení Dead Space 3 počuť široko ďaleko. Keď jeho autori ukázali prvé zábery z hrania, po hororových momentoch nebolo ani pamiatky, zatiaľ čo akčný zložka získala viac priestoru.

Vyzeralo to teda ako presný opak prvého dielu, ktorý sa javil ako začiatok úspešnej série, tak trochu iné ako bežný akčný mainstream.

Mesiac pred vydaním máme o niečo jasnejšie a pokúsime sa načrtnúť, čo že to hráči v krabici s nápisom Dead Space 3 vlastne dostanú.

Starý hrdina, nový príbeh
Všetko začína opäť s hrdinom Isaacom Clarkom, ktorý so svojou vesmírnou loďou stroskotá na ľadovej planéte Tau Volantis. Okolím hrmí výbuchy, na každom kroku je hustý dym. Isaac sa vymotať z kokpitu, aktivuje svoj ​​špeciálny oblek a vydáva sa do snehovej búrky. > Viac

Keď si nevidíš ani na špičku topánky

Čo je však z dema viditeľné viac než dosť, je nápadný odklon od koridorového poňatie prostredia. Vývojári tak veľmi pravdepodobne zareagovali priamo na výzvy fanúšikov, ktorým stiesnené chodbičky a interiéry prišli už mierne stereotypné. Vedľa nich sa preto novo budeme túlať i po otvorenom priestranstve a kochať sa nádhernými scenériami.

Ešte než si ale začnete od zlosti trhať vlasy z hlavy, uistím vás, že aj exteriéry na hráča dokážu pôsobiť veľa desivo. Planéta Tau Volantis je totiž zamrznutá a veľmi často tu nastane snehová búrka, ktorá okolí halí do bieleho oparu. To znamená, že hráč nevidí skoro ani na krok a počúva hrozné zvuky a odhaduje, odkiaľ sa k nemu môžu doliehať. > Viac

[product id=“20506″]

PC verzia akčného hororu Dead Space 3 teda bude len priamym portom konzolových verzií. Povedal to zástupca vývojárov štúdia Visceral Games webe Games.on.net na nedávne novinárske predvádzačke.

Hra nebude podporovať DirectX 11 ani dodatočné textúry vo vysokom rozlíšení. Oproti tomu, čo uvidíte v PS3/X360 verziách Dead Space 3, vraj na PC nenájdete žiadne špeciálne grafické vychytávky, iba pár bohatších nastavenia grafiky v menu. > Viac