Dead Island: Riptide v prvom traileri
Len málokto by dokázal zabudnúť na skvelý akčný kúsok Dead Island, ktorý sa cez rozporuplnú kritiku predviedol ako magnet na hráčov, ktorí, ako je koniec koncov všetkým známe, milerád brutálne sekajú do mozočku nič netušiacich zombií náhodne sa potulujúc okolo. Len chvíľu po vydaní pôvodnej hry sa na svetlo sveta dostalo logo štýlom veľmi podobné logu práve Dead Islande. V tej chvíli však ešte nikto netušil, že sa vývojári chystajú prísť s pokračovaním, ktoré ponesie podtitulok Riptide. Pred niekoľkými týždňami sa do obehu dostalo okrem iného prvých pár screenshotov. Dnes sa však ukázal aj prvý trailer, ktorý rozhodne stojí za pozretie. Neukáže vás síce príliš veľa z hry samotnej, ale rovnako ako jeden z prvých trailerov na pôvodnú Dead Island ponúka fantastický estetiský zážitok, aký vo hráči vybudiť takmer žiadna hra, nieto ešte jej trailer, nedokáže.

http://www.gamepark.cz/dead_island_riptide_v_prvnim_traileru_718862.htm

Opäť vydarený trailer na Dead Island, tentoraz na Riptide
Pamätáte sa na prvý trailer k prvému Dead Islande? Ten s mŕtvou dievčatkom, rodinou bojujúce o život a jednoduchým prevrátením toku času? Bol tak skvelý a podmanivý, že niektorí ľudia (hlásim sa) potom boli sklamaní z toho, že samotná hra je jednoduchá rubačka milióna a jednej zombie bez nejakého väčšieho emocionálneho dopadu.

Teraz je tu pokračovanie Dead Island: Riptide a jeho prvý trailer. Bude rovnako úderný? Inu … nebude. Čo neznamená, že nie je vydarený. Je, má príjemnú atmosféru, klavír si drnká a opäť je tu postavený kontrast, tentoraz motívu lásky či intimity a tradičnej smrti. Síce je to v rámci žánru tak trochu klišé, ale stále funguje, tak prečo sa za neho hnevať? Ostatne, druhý šok, ako tomu bolo s pôvodným trailerom, sa jednoducho tvorcom nemohlo podariť vytvoriť. Preto je tento krátky a smutný príbeh viac než dostačujúca.

http://www.zing.cz/novinky/13699/emotivni-filmecek-z-dead-island-riptide

Trailer na Dead Island: Riptide
Deep Silver dnes vydal do sveta trailer na nové pripravované pokračovanie Dead Island.

Tento diel ponesie podtitul Riptide. V traileri uvidíme mladý milenecký pár, ktorý si to plachtí na krásne jachte po mori. Bohužiaľ je však zastihne veľká búrka a odnesie je aj s loďou na ostrov Planai, kde sa to len hemží samými zombie. Pretože nemajú žiadnu inú možnosť úniku, skoncujú to a spoločne so sebou zoberú aj pár tých zombíkov.

Moc informácií okolo pokračovanie zatiaľ známe nie je. Príbeh však nadväzuje na predošlé udalosti a mal by sa točiť okolo spomínaného ostrovu Palanai, v súostroví Baňou. V okolí totiž vyčíňa monzúnové búrky, ktorá na ostrove napáchala veľké škody. Okolité apokalypsa nemŕtvych tomu tiež nepridáva na kráse. Záchranné misie pre zostávajúce preživší preto upadli do zabudnutia a všetky nádeje na záchranu ľudí sa zdajú byť stratené.

Dead Island: Riptile by mal doraziť na platformy PC, Xbox 360 a PS3, až v roku 2013. Ak teda ešte nie ste na úplnom konci prvého dielu, máte zatiaľ veľa času na dohriatiu.

http://herniweb.cz/trailer-na-dead-island-riptide/

Vydarený trailer na Dead Island Riptide
Techland a Deep Silver vydali CGI trailer na Dead Island Riptide. Video pre pôvodnú hru bolo pomerne epické a vzbudilo veľký ohlas, a tvorcovia sa niečoho podobného snaží dosiahnuť aj v traileri pre novú hru. Video sa tak nesie na rovnako vlne jednoduchých zvukov piana a zachytáva scénu zúfalstva páru, ktorý trávi svoje posledné chvíle spolu, kým sa k nim dobývajú krvilačné zombie. Určite si nenechajte trailer ujsť.

http://www.xboxweb.cz/hry/dead-island-riptide/15252-povedeny-trailer-pro-dead-island-riptide.html#.UFlreK4yJfw

Dead Island Riptide – Debut Trailer
Trailer od Deep Silver pre hru Dead Island Riptide Vám vtlačíme slzu do očí, donúti vytiahnuť vreckovku a pozrieť sa na svoju drahú polovičku (nemyslím xbox) a popotáhnout. Volá sa „When all hope is lost“ (keď je všetka nádej stratená).

Ukáže Vám dojemné video, pár posledných momentov života a hromadu zombíkov. Titanic handry!

Hra bude obsahovať nové postavy, multiplayer a nové misie. Dead Island: Riptide je plánovaný na rok 2013 pre platformy Xbox360, PS3 a PC!

http://xboxmag.cz/dead-island-riptide-debut-trailer/

Dead Island: Riptide, trailer
Spoločnosti Techland a Deep Silver, sa museli usmievať nad nečakaným úspechom dlho vyvíjanej FPS zombie akcie Dead Island, Ktorá hľa cez počiatočné problémy nakoniec bola dokončená as úspechom, vkročila minulý rok na trh. Vývoj sa Vďaka Predaj vrátil a Preto, nedávno autori ohlásili pokračovanie s podtitulom Riptide, Ktory sa na trhu ukáže v roku 2013. Kto si ešte spomenie na krásny CGI trailer na Prvú časť, tak by si určite nemal nechať utiecť ani ten na tú druhú.

http://www.xliveweb.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=3225:dead-island-riptide-trailer&catid=9:novinky&Itemid=22

Preview Dead Island Riptide
Keď sa povie Dead Island, mnohí si vybavia nádherný prvý teaser. Ten nadchol mnohé, ale ani samotná hra rozhodne nebola zlá, hoci na začiatku trpela radom chýb, ktoré museli vývojári neskôr opravovať. Dead Island čakal po vydaní docela veľký komerčný úspech, takže by bola škoda, ak by ho vydavateľ Deep Silver nevyužil. Začal tak s vývojármi zo štúdia Techland pripravovať voľné pokračovanie. Aj keď sa môže zdať, že je Dead Island Riptide regulárny druhý diel, vývojári sú v tomto opatrní a radšej hovoria, že ide o spin-off. Aj tak ale prinesie niekoľko zaujímavých noviniek, ale hlavne veľa, naozaj veľa zombií.

Prvý Dead Island mal vcelku uzavretý koniec, ale ako už to tak nejako býva, vo videohrách docela často, niečo sa počas cesty vrtuľníkom pokazí a pred hlavnými hrdinami tu je ďalšia výzva, tentoraz na vedľajšom ostrove Palanai. Pretože patrí do rovnakého súostrovia, asi len ťažko čakať nejako odlišné prostredie. Pomaly sa tak môžete pripraviť na zarastené džungle, piesočné pláže, priezračnú vodu a samozrejme hektolitre krvi, ktoré sú na každom rohu. Ak ste hrali predchádzajúci diel, budete tu ako doma. V zabývaní vám určite pomôže aj skutočnosť, že si budete môcť importovať svoju starú postavu so všetkými štatistikami a pokračovať s ňou v hraní. Ochudobnení ale o nič nebudú ani tí, ktorí začnú úplne od začiatku, navyše tu pribudne jedna nová postava, ktorá má mať zatiaľ bližšie nešpecifikované špeciálne schopnosti.

Dead Island Riptide pôjde dohrať v jednom len s vybranou postavou, ale ak ste hrali predchádzajúci diel, určite mi dáte za pravdu, že sa takto pripravíte o dosť veľkú porciu zábavy. Hlavné je totiž kooperácie až s ďalšími tromi hráčmi, ktorú vývojári značne vylepšili, takže už by tu nemali byť technické problémy ani ďalšie obmedzenia. Vylepšenia sa má dočkať aj celkové vybalansovanie hry, aby v kooperácii nebola až moc jednoduchá. Hlavne keď spolu hrajú hráči, každý nachádzajúci sa na inej úrovni. Úroveň zombie by tak mala byť vyvážená individuálne ku každému hráčov, čo znie dobre, ale ako to bude presne vo finále fungovať, je zatiaľ dosť veľkou otázkou. Je ale určite dobre, že vývojári tu vypočuli volanie hráčov a upravujú všetky nedostatky predchodcu.

Čo však by malo zostať rovnaké, je štýl boja, takže na vás čakajú najrôznejšie zbrane na blízko ako mačety, basebalové pálky a podobne, ale aj strelné zbrane. Pribudnú aj nejaké novinky, pretože na ostrove pristane vojenský tím sa svojím vybavením, ktorý vás bude podporovať. Ešte aby nie, keď sa to všade hemží zombie. Okrem nových zbraní pribudnú aj nové dopravné prostriedky, hlavne teda lode, čo bolo vidieť aj v prvej prezentované demoverziu, v ktorej sa skupinka preživších plavili na člne. A nebol by to Dead Island, aby tie potvory nevyskakovali iz vody.

http://konzolista.tiscali.cz/articles/onearticle?link=dead-island-riptide-171157