Ako už vieme THQ zbankrotovalo a ako to býva pri bankrotoch, nasleduje aukcia pri ktorej bola vydražená značka Metro. Metro bolo dokúpené vydavateľom Koch Media za 5,8 milióna a vývoj Metra: Last Light pokračoval študiom A4 Games. Štúdio sídli na ukrajine a mnohým priaznivcom hry aj spadol ťažký kameň zo srdca.

Pôvodne THQ plánovalo hru vydať v marci, teda tento mesiac. Deep Silver sa rozhodlo inak a dátum vydania je teraz oficiálne oznámené na 14. mája pre Severnú Ameriku a Európa si počká do 17. mája. Pre mnohých hráčov a fanúškov hry je dôležité, že na hre vychádza. Deep Silver to ani také zložité nemal, keďže v čase dražby THQ bola hra takmer hotová.

Metro: Last Light

Riaditeľ Koch Media Dr. Klement dátum objahoval tým, že je to ideálny čas preto aby hru vylepšili a lepšie spolupracovali so štúdiom A4 Games a tiež fanúškovia hry nemuseli zbytočne dlho čakať. Obchodný riaditeľ Deep Silver zase v tejto súvislosti poďakoval fanúškom hry za trpezlivosť a priazeň a uistil ich, že s Metrom majú ešte veľké plány.

Metro: Last Light mala pôvodone vyjsť na PC, Playstation 3 a Xbox 360, existuje predpoklad že platformy sa nezmenili.