Recenzia Darksiders 2

Štyri jazdci apokalypsy sa vracia v pokračovaní úspešnej akčnej rubačky Darksiders. Tentokrát sa nám navyše pod ruku nedostane Vojna, ale zameriame sa na ešte zvrácenější Smrť. Nemusíte sa ale báť, že by hra stratila na výzve len kvôli tomu, že kadiaľ prejdete, tam nič živého nenájdete, pretože sa opäť jedná o poriadnu akciu so všetkým vrátane obrovských nesmrteľných bossov.

Vojna, Hlad, Mor a Smrť. Štyri jazdci apokalypsy, ktorí sú v knihe Zjavenia sv. Jana zoslanie, aby biť štvrtinu Zeme, sa teraz vracia prostredníctvom úspešnej akčnej série Darksiders, v ktorej druhom diele sa postavíme za nejhrozivějšího zo štvorice bratov – samotnú Smrť. Niesť podobne veľké bremeno samozrejme nie je len tak a ani vaša povesť vám nedokáže zabezpečiť, že každý protivník, ktorý vás zazrie, okamžite padne strachom na zemi a zomrie v bolestivých kŕčoch. A s tými z nepriateľov, ktorí tak neurobia, si to budete nútení vydiskutovať pekne zblízka. A k tomu bude potrebné dve veľkých kôs a jedného ešte väčšieho kladivá či sekery. Máte všetko pripravené a vyleštené len preto, aby to bolo v priebehu piatich minút opäť zabalený do červenej páchnuce krvi? Potom ste pripravení a môžeme začať!

Za oboma diely Darksiders stojí štúdio Vigil Games, ktoré bolo založené až v roku 2005 v americkom Texase. Príliš veľa skúseností ako celok nemajú, čo ale neznamená, že by sa jednotliví vývojári štúdia nemohli chvastať skvelými kúsky, na ktorých pracovali inde. Vzhľadom k tomu, že boli originálne Darksiders ich prvotinou, veľa ľudí od nich nič nečakalo. Títo „Jazdci apokalypsy“ však dokázali prekvapiť na plnej čiare a žali veľmi dobrá hodnotenie, ktorá sa v priemere pohybovala nad hranicou 80%. Hráča ale dokázali osloviť ešte lepšie, takže nebolo tajomstvom, že sa dočkáme aj pokračovania, ktoré teraz stoja priamo pred nami. Podarilo sa mu zachytiť to, čo ľudí bavilo na pôvodných Darksiders, alebo je druhý diel čistým prepadákom, o ktorý by sa nechcel oprieť ani dedko spotený mnohokilometrovej cestou?

Celá recenzia: http://www.gamepark.cz/darksiders_ii_716991.htm

Darksiders II: Smrti to sluší

Apokalypsa začala skôr, ako mala. Krajina bola zničená a ľudstvo vyhynulo. Role spasiteľa sa ale chopil ten najmenej pravdepodobný hrdina – sám Smrť. Aby napravil minulé hriechy, bude musieť zmeniť svoj osud. Aby mohol oživiť celé ľudské pokolenie, bude musieť ďalej zabíjať.

Darksiders II interpretujú Bibliu po svojom a „jazdca na koni Síňava“ posielajú na výpravu po rozľahlých fantasy krajinách. Na prvý pohľad vás ohromí merítko celej hry – zatiaľ čo väčšina konkurenčných titulov sa drží bezpečných koridorov, vývojári z Vigil Games sa odvážili stvoriť monumentálne priestranstve, v ktorých sa ľahko stratíte. Smrť po otvorenom svete putuje na svojich verných kobyle a objavuje podobne majestátne chrámy a kobky, ktoré prekypujú detaily. Darksiders II sa tak do veľkej miery darí replikovať atmosféru legendárneho Shadow of the Colossus.

Vývojári nešetrili ani hernými mechanikami. Darksiders II sú syntézou všetkých overených prvkov. Skákačka sa tu mieša s akčnými súbojmi, vývojom postavy a manažmentom vybavenie z RPG, na chvíľku sem nakukne aj strieľačka. Hoci táto nezvyčajná kombinácia spočiatku hre škodí a stojí za pomalým a nevýrazným rozjazdom, po pár hodinách už oceníte komplexnosť a možnosti Darksiders II.

Celá recenzia: http://www.play.cz/gameplay/darksiders-ii-smrti-to-slusi

Patch Darksiders 2

Darksiders 2 dostalo patch na PS3
Prvý PS3 patch pre Darksiders 2 je teraz online a automaticky sa stiahne pri spustení hry. Mal by opraviť niekoľko bugov a problému s ktorými mali hráči problémy. Vývojári už oznámili, že už pracujú na ďalšom patchi. Tu je zoznam prevzatý z oficiálnych stránok:

http://www.re-play.cz/novinky/2012/09/darksiders-2-dostalo-patch-na-ps3/

Darksiders 2 – PC Patch # 3

Ďalší z patchov pre Darksiders 2 prináša dlho očakávané zmeny v grafickom nastavení, umiestnenie kamery a umožňuje ďalšie nastavenia klávesov. Fanúšikovia dobrej grafiky teda budú nadšení možnosťou nastavenia kvality tieni, rozsiahlosti vyhladzovanie hrán a dokonca zapnutím / vypnutím ambient oclcusion. Čo poteší po stránke hrateľnosti, je vypnutie / zapnutie automatického centrovania kamery, na čo si nejeden hráč sťažoval. Celý súpis zmien nájdete tu.
Ak sa chcete o hre dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu z dielne Jiřího Navrátila, ktorá síce nesie veľa výčitiek na technické spracovanie ale momentálne sa zdá, že sa THQ a Vigil rozhodli túto stránku titulu značne vylepšiť.

http://herniweb.cz/darksiders-2-pc-patch-3/

Darksiders 2 DLC

Darksisders 1 – Obsah nového DLC
Darksiders 2 je takmer pripravená pojať nové DLC, ktoré sa dostavia na túto hru počas nasledujúcich týždni. Bude obsahovať 2 nové dungeony.

Volá sa Argul ‘s Tomb a bude situovaný do ľadového prostredia, ktoré skrýva nezpočet tajomstvo a legedárních zbraní.

Ak plánujete kupovať Wii U, tak ho dostanete pribalené rovno s ním a pre všetky ďalšie platformy bude ZADARMO. Bohužiaľ zatiaľ nie je známe presnejšie dátum vydania!

http://xboxmag.cz/darksiders-2-obsah-noveho-dlc/

Darksiders 2 dostane DLC prídavok
Hra Darksiders 2 nám ku koncu letného herného sucha bodla. Ako si môžete prečítať v našej rozsiahlej recenziu, hra sa nám páčila a dostala od nás veľmi solídny osmičku. Pre tých z vás, ktorí by napríklad náhodou o hre ešte nepočuli, tak uvedieme, že Darksiders 2 je RPG s akčným bojovým systémom, podobným tomu z populárnej masokombinátové akcie God of War. Darksiders 2 je síce hra pomerne rozsiahla, ale je nám jasné, že niektorí už ju majú dávno prejdenú. Nielen tie teda určite poteší, že autori plánujú DLC prídavok, ktorý dostanú všetci, čo si hru predplatili, zadarmo. DLC ponesie názov Argul ‘s Tomb a pozrieme sa v ňom do ľadového sveta.
http://www.ingamer.cz/darksiders-2-dostane-dlc-pridavek/

Darksiders 2 je na vrchole predajnosti. Sleeping Dogs tesne nasledujú
Dva veľké tituly, ktoré veľa hráčov vyzerala s očakávaním. Hoci Sleeping Dogs má nálepku prekvapenie roka, druhé pokračovanie úspešného titulu Darksiders sa predáva lepšie.

Sleeping Dogs sa stali príjemným prekvapením a zaujímavým konkurentom podobného titulu GTA. V Amerike však v predajnosti zaostáva za Darksiders 2.
Na americkom trhu sa predalo zatiaľ 247 tisíc kópií Darksiders 2, GTA od ázijských tvorcov má na konte 172 tisíc predaných kusov.

Vo Veľkej Británii je situácia opačná. Sleeping Dogs tu dominujú v rebríčkoch už štvrtý týždeň, Darksiders 2 sa však drží v TOP 10.

http://gamezine.topzine.cz/darksiders-2-se-drzi-na-vrcholu-prodejnosti-sleeping-dogs-ho-tesne-nasleduji/