Na porade Microsoftu muselo pred E3 padnúť niečo takéto: „Tento rok sa vzdáme tý drahý show as trochou šťastia nám budú zobať z ruky!“ A skutočne, Microsoft sa podobne ako ostatné firmy usmernil po stránke megalomanských efektov i predražených hostí a skutočne sa zameral na samotný obsah. našinca možno toľko nezaujíma, ale domácemu publiku v Los Angeles musel zraziť čeľusť až k zemi. Vietor zmien sa navyše dotkol aj inak ustáleného konceptu – zmenila sa chronológia a začali sme pekne zostra!

ZA šikovným SKLOM> Halo 4 je názov jed-né z najnádejnejších exkluzivitu, po ktorej ma-jitelé konzoly Xbox 360 lačná už od minulej E3, kde sa hra prvýkrát oficiálne predstavila.

Halo 4 konečné získala oficiálny dátum vydania, kľúčové ale boli hlavne hrateľné zábery. Je z nich celkom jasné, že sa Halo 4 bude nielen perfektne hrať, ale bude tiež krásne vyzerať. Demonštrované prostredie prekypuje farbičkami a detailnými zákutiami, o to viac potom zamrzí, že ani Microsoft nepoužil svoje exkluzívne hity ako úderné kladivo svojej konferencie.

Hlavným ťahákom večera sa totiž stala demonštrácia nových služieb. Redmondský gi-Gant skrátka vytvára centralizovanú plat-formu, v ktorej budú užívatelia zdieľať prakticky všetky svoje zážitky – od sťahovania drobnych aplikácií pre Windows 8 cez počúvanie hudby a sledovanie snímok až po hranie hier. Ľahšiu komunikáciu prispieva aj odhalenie technológie Smart Glass, ktorá nielenže hlbšie podporuje zdieľanie dát, ale zároveň umožňuje ovládať prístroje prístroji.

Microsoft na E3

Tablety, telefóny či počítače s operačným systémom Windows, ale aj „Android“ za-riadenie umožňujú prostredníctvom aplikácie Smart Glass ovládať chod zdieľaných aplikácií vo vlastnej sieti, a to aj prostredníctvom internetu na ostatných platformách. Povedzme teda, že si doma na Xboxe rozhliadnete film, potom však príde váš čas a vy vyrazíte do práce.

Čítaj celý článok na: E3 Konference Microsoft. (07/2012, číslo 219). Level, strana 20-21. Predplatné Level