Black Mesa, Prerábka Half-Life, je tu. Neváhajte a sťahujte
Black Mesa je kompletný remake legendárneho Half-Lifu do predsa len modernejšieho enginu Source. Tvorcovia na projekte pracujú už pekných pár rokov, a hoci práce nie sú ešte úplne na konci, rozhodli sa vypustiť do sveta zatiaľ hotovú cast, ktorá končí pri Lambda Core. Ako napísal vedúci projektu Carlos Montero pri ohlásení vydania hry: „Veríme, že toto je skvelý spôsob, ako poskytnúť kompletný 8 až 10 hodín dlhý zážitok sa solídnym zakončením, ktorý poteší fanúšikov a pomôže nám urobit čo najlepšie kompletný hru“. Takže neváhajte, navštívte oficiálnu stránku, kde nájdete odkazy na stiahnutie. A stiahnuť si môžete aj soundtrack. Zatiaľ čo sa k vám budú šinout dáta po internetovej diaľnici, nálada sa do optimálnej nálady prečítaním nášho staršieho preview.

POZOR! Pre spustenie hry potrebujete ešte nástroje Source SDK Base 2007, ktoré nájdete na Steam v Library> Tools. Prípadne jednoducho kliknete na odkaz.

http://doupe.zive.cz/doupecz/black-mesa-predelavka-half-life-je-tu-nevahejte-a-stahujte/sr-1-sc-108-a-144066

Black Mesa je vonku, legenda Half-Life znovu ožíva

„Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System.“ Áno, skutocne je to tak, presne ako autori zaciatkom septembra sľúbili. Fanúšikovské prepracovanie štrnásť rokov starej strieľačka Half-Life skutocne vyšlo a vôbec nikomu nevadí, že to celé ešte vlastne nie je dokončený a že úplne chýba záverečná časť na planéte Xen. Ale po rokoch cakania máme v ruke konecne nieco hmatateľného a to je to hlavné. Ak máte záujem zaspomínať si na staré časy a na jednu z najlepších a najpopulárnejších hier v histórii, sťahujte prostredníctvom niektorého z nasledujúcich odkazu (musíte mať stiahnuté oba súbory, teda „blackmesa.7z“ a „BlackMesa-Setup.exe“). Pre spustenie musíte mať nainštalovaný Source SDK Base 2007, ktorý je na Steam zadarmo na stiahnutie.

Link na torrent: http://www.mediafire.com/?khmzyygg4vetko0

http://www.czechgamer.com/novinky/10746/Black-Mesa-je-venku-legenda-Half-Life-znovu-oziva.html

Prerábka legendárneho Half-Lifu je konecne vonku. Stiahnete si ju!
Snáď najočakávanejšie mod všetkých čias konecne dospel do hrateľné fázy. Black Mesa, ako sa volá, navyše ani nevyžaduje pôvodnej hru. Zahrať si ho môžete len tak.

Tento týždeň si rozhodne nemôže sťažovať na to, že by nebolo čo hrať. Po celkom štedrých demoverzií hier FIFA 13 a F1 2012 prichádza obsiahla hrateľná ukážka snáď nejocekávanejšího modu všetkých čias – Black Mesa.

Dovody sú dva. Jednak sa na projekte pracuje už od roku 2004 a jednak – a to je dôležitejšie – ide o kompletnú prerábku legendárneho Half-Lifu. Na rozdiel od oficiálneho Half-Life: Source, ktorý bol vydaný ku príležitosti premiéry Half-Life 2, prináša Black Mesa nielen pekní efekty a proracovanejší fyziku, ale aj nové textúry, modely a dokonca aj dabing. Ostatne, stací sa pozrieť na oficiálnej screenshoty …
A teraz k inštalácii! Black Mesa je síce modem, ale k jeho spustenie nie je pôvodné Half-Life vobec potreba. Stačiť vám bude Source SDK 2007, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť zo Steam. Máte nainštalované? Fajn, tak teraz si stiahnete Black Mesa. Na výber máte medzi jednoduchým inštalátorom, ktorý sa o všetko postará za vás, alebo trígigovým archívom. At už si vyberiete ktorúkoľvek z možností, čaká vás kompletný Lambda Core pasáž. Zvyšok totiž ešte nie je hotový.

http://fanda.nova.cz/clanek/tech-cars/predelavka-legendarniho-half-lifu-je-konecne-venku-stahnete-si-ji.html

HALF LIFE: Black Mesa! Prerábka 14 rokov starého Half Life je vonku. Ako sa hrá?

Nie každý mal možnosť hrať prvého Half Life, ktorý je dnes už legendou. Teraz má ale príležitost. Dlho notifikovaný a dlho pripravovaný projekt Black Mesa sa podarilo dotiahnuť takmer do konca. Autori vydali takmer celú hru, kedy zatiaľ Prerábka koncí pred samotným záver hry (Epilóg), kedy sa transportujete na XEN planétu. V podstate je teda hotovo 95% hry. A výsledok? N.E.U.V.E.R.I.T.E.L.N.Ý!

Ak si myslíte, že tvorcovia len dodali pár hi-res textúr a vyladili pár efektu, škaredo sa mýlite. Celá hra je nielen kompletne urobená v grafike Half Life 2 a je v nej použitá celá rada nových prvku a skutocne HD rozlíšenie textúr a modelu, ale v takmer v každom leveli bola zmenená celá rada vecí. Mnoho lokácií má teraz trochu inú podobu, ktorá dáva oveľa väčší logický zmysel a to nehovoríme len o vybavenie. Niekedy sú dokonca pridanej aj trochu iné udalosti a veci, ktoré v pôvodnej hre neboli. A musím povedať, tie ľahké zmeny a novinky v dizajne jednotlivých úrovní v drvivej väčšine prípadov sú skutocne vylepšením! Snáď jedinou vecí, ktorá me osobne trochu nesedí, je hudba v niektorých pasážach.

Hrou sa budeme podrobnejšie zaoberať za pár dní v recenzii. Avšak už teraz môžem povedať, je to naozaj poriadna pocta Half Life 1 a herná doba 8-10 hodín a vôbec celý štýl téhle akcný hry dáva spomenúť na doby okolo roku 2000, kedy počítačové hry boli kvalitou i obsahom na vrchole. Pocas hrania Half Life 1 tak nejak vidíte tie rozdiely medzi súčasný akčný produkciou. A ten hlavný rozdiel je prehnanosti. Skôr stacilo sem tam trochu akcie v hre a vyčistenej lokácie od presne daného poctu nepriateľov, a atmosféra cesty za tou akciou, pri ktorej musíte aj myslieť a žiadna mapa ani svietiaci bod, za ktorým máte ísť, vám nepomáha. Dnes sú akcný hry na jedno brdo a to v zmysle prehnanosti a presýtenosťou akcií. Nepriatelia sa na vás ustavične sypú v nerealisticky veľkých počtoch a to do doby, než sa pohnete ku koncu skriptu, ktorý to „vypne“. Nasleduje kratučké prechod do ďalšej lokácie, väcšinou dnes vyplnený nudným rádoby príbehovými videom a ste opäť vo zbesilo akciu. Všetko sa navyše odohráva v úzkom koridore najlepšie s jasne svietim bodom, za ktorým máte ísť, aby ste náhodou nezablúdili. V Half Life: Black Mesa si môžete okoštovat tú klasickú akcný hrateľnosť, pri ktorej sa muselo aj trochu premýšľať a bohužiaľ zistíte, že od doby Half Life 1 to ide s akcnom žánrom hodne z kopca.

http://www.ddworld.cz/aktuality/software/half-life-black-mesa-predelavka-14-let-stareho-half-life-je-venku.-jak-se-hraje.html

Black Mesa vyšla!

Dlho očakávaný remake pôvodného Half-lifu v Source engine, modifikácie Black Mesa, je dnešným dňom vypustená na verejnost. Black Mesa je taký Duke Nukem Forever moderské scény, čakali sme na ňu naozaj dlho. Balík obsahuje príbeh len do Xenu, ale vývojári hovoria, že dodajú zvyšok spolu s multiplayerovým Deathmatch veľmi skoro. Hra je samozrejme zadarmo, jediné čo potrebujete je Source SDK a Steam. Projekt bol tiež schválený Steamy a pravdepodobne sa objaví aj priamo na stiahnutie tam.

Minimálne požiadavky

Windows XP, Vista alebo 7
6,9 GB voľného miesta na disku + SKD Base 2007 nainštalovaný zvlášt
Pentium 4 alebo AMD procesor a taktu min. 3 GHz
1 GB RAM
Grafická karta podporujúca shadery 2.0
DirextX 8.1 kompatibilné zvuk

Linky na Stiahnutie:
http://blackmesasource.com/
http://thepiratebay.se/torrent/7635889/Black_Mesa
http://www.shacknews.com/file/32999/black-mesa-source-10-windows-free-game

http://guid.cz/novinky/black-mesa-vysla/