Bioshock Infinite je stále bližšie k dátumu vydania a Vás asi zaujíma čo Vám táto hra ponúkne a či sa oplatí kúpiť si ju v predobjednávke alebo počkať až na poriadne recenzie hry a rozhodnúť sa následne. Niekoľko denníkov malo to šťastie a hru už hralo alebo malo možnosť vidieť hru.

Začnime grafikou a prostredím hry. Hra samozrejme vyzerá výborne i keď sa nesnaží ohúriť grafikou štýlom Crysis 3 určite sa nemá začo hambiť. Na prostredie si ale postažovalo bonusweb.idnes.cz a to naslovne „Prostredie ožíva najmä vďaka vizuálnej stránke. Hra je plná farieb, veľkolepých efektov i jemných náznakov. Vaše oči oslepí uveriteľné slnečné svetlo, vzduchom poletujú vtáky, s vetrom sa dvíha lístie a z kanálov stúpa para. Každá scenéria skrátka ponúka ďalšie a ďalšie vnemy. Množstvo detailov je nezvyklé a ulice lietajúceho mesta Columbia sú plné živých postáv. Rad obyvateľov tak navzájom diskutuje a kdekto glosuje vznikajúce situácie. Niekde narazíte na chichotajúc sa mileneckú dvojicu, inde ďalší pár tancuje a deti člapkajú vodu z prasknutého hydrantu.“

Hru Bioshock Infinite nieje fér porovnávať a ani ju zaradiť vyšie ako pôvodný Bioshock. Je to rovnocenná hra ale vsadená do iného prostredia. Samozrejme najdeme vylepšenia a inovácie. Najnovšia znich je aj hrdina, ktorý nieje žiadna mlčanlivá osobnosť. Určite počítajte z jeho komentármi na jednotlivé situácie. Hrdina je ale označený za Falošného Pastiera ktorý spôsobí skázu sveta. Aspoň podľa predpovede, ktorá sa žiaľ naplní a Vy sa tak stanete svedkami tejto skazy. Zkázu samozrejme budete mať na svedomí a budete aj priamo zasahovať v niektorých prípadoch do deja hry, čo sa následne neskôr aj prejaví.

Špeciálny vztah určite bude medzi Vami a Elizabeth. Tu budete na svojej ceste chrániť a doprevádzať a ona Vám bude Vašu cestu nebeským mestom spestrovať. Viac o tom napísal eurogamer.cz „Nemenej osobný bude váš vzťah s Elizabeth. Bez preháňania si trúfam povedať, že ide o najzaujímavejšie a najlepšie „fungujúci“ doprovod, akého sa mi kedy v akejkoľvek hre dostalo. Na príbehovej úrovni to spôsobuje predovšetkým skutočnosť, že táto dospievajúci mladá žena bola celú tú dobu zamknutá v laboratóriu a vy tak môžete pozorovať jej detinskú radosť a údiv pri objavovaní skutočného sveta „vonku“. Zároveň ale mala snáď až príliš veľa času na čítanie kníh, takže jej teoretické schopnosti a znalosti jej rýchlo pomôžu pochopiť závažnosť niektorých situácií. Napríklad jej reakcie na prvého človeka, ktorého zabijete pred jej očami, je jednoducho skvelá.“

A čo samotný hrdina sú tam ešte nejaké RPG prvky? Ak si pamätáte alebo nepamätáte hru System Shock 2 bola to hardcore RPG akčná scifi hra. Kedže Bioshock mal tento kult oživiť a z vesmirnej lode presunul príbeh do podmorského mesta bolo toho RPG už pomenej. A teraz Bioshock Infinite je toho tak isto pomenej. Máte na výber iba ktoré schopnosti či upgrade si vylepšíte aby Vám uľahčovali život. Štít, energia či útok je len na Vás čo si vyberiete.

Hra si pohráva z témami ako sú casty, rasová neznášanlivosť, čistá rasa. Nijako nepridržiava ale rozpráva príbeh o konflikte medz Comstocka a Vox Populi. Nájdeme tu viacero frakcii a neskôr aj chaos v ktorom Booker musí nájsť a zachrániť Elizabeth.

Hra je pritom veľmi nápaditá a neustále Vás prekvapí. Hlavne vďaka tomu že Elizabeth dokáže otvoriť časové trhliny prostredníctvom ktorých sa môžete pozrieť na čokoľvek a kamkoľvek. Dostávate tak pocit že v hre môžete všetko. Na každom rohu tiež nachádzate odkazy či iné prekvapenia a skladáte si tak jednotlivé časti toho čo sa v meste dialo postupne dohromady.

Každé preview hry aj na iných herných magazínoch zatiaľ dopadlo na výbornú a mnohý sa tak tiešia na hru ešte viac.