Ken Levin zrušil spoluprácu s Universalom a na filmovom Bioshocku sa pracovať už nebude. Prečo bol film kompletne zrušený aj napriek tomu že už bol známy aj režisér a rozpočet filmu, vysvetlil sám Ken Levine.

Vyspovedal ho server Edge, pre ktorý prezradil, že na filme BioShock mal pracovať režisér Gore Verbinski pod hlavičkou Universal. Film podľa plánu mal byť hodnotený nálepkou R, pre diváka od 17 rokov. Mal to byť film veľmi temný a krvavý. Tieto plány na film prebiehajú už od roku 2008 a medzičasom bol vydaný napríklad aj taký Watchmen, ktorý nebol komerčne veľmi úspešný. Plánované bolo preinvestovať do filmu 200 miliónov dolárov to bolo ale z pohľadu Universal príliš veľký risk a báli sa komerčného neúspechu.

Universal schválilo investíciu za 80 miliónov čo sa nepáčilo režisérovi Goremu a od filmu odstúpil už v roku 2009. Vzal si to pod hlavičku ďalší režisér ktorý mal na podstatné veci iný názor a s Levinom si nesadli.

Podľa slov Levina si vtedy uvedomil, že on svet Bioshock už má a nemusí pristupovať na kompromis v prípade filmu. Preto projekt zrušil. Počúval taktiež svojich kreatívnych podriadených ktorý ho v tomto podporili.

A urobil určite dobre zlé filmové spracovania hier robia hrám len hanbu. Posledný Silent Hill je toho len dôkazom ako môže byť príbeh, filmové postavy, kamera tak zbabraná, že to pokazí človeku chuť z hry samotnej.

Mi sa už ale môžeme tešiť na nové spracovanie BioShock sveta v pod názvom Infine odohrávajúce sa medzi oblakmi.