Únik informácii si vždy nájde svoju cestu k hráčom. A čím bližšie je oficiálne ohlásenie veľmi očakávanej hry, intenzita úniku informácii, klebety či špekulácie sa zvyšujú. Hádam to nedopadne tak ako v prípade Assasins Creed IV: Black Flag.

Kedže nové informácie o Battlefiel 4 zbiera Edge pre svoje nové číslo, niekoľko týchto informácii uniklo už v tejto chvíli.

Hra bude dostupná pre PC, Xbox 360 a Playstation 3, pripravujú sa aj verzie pre PS4 a Xbox 720 či to bude tak isto v novembri sa dá len špekulovať. Hra bude využívať rozlíšenie 720p o 6O fps. Pri PC verzii hry musíme počítať iba s podporou DirectX 11. Engine hry bude tradične Frostbite, aktualizovaný na verziu 2.5. PC verzia bude vo výhode pretože bude podporovať hru pre viac hráčov v počte 60 v jednej multiplayerovej hre, oproti konzolám kde to bude iba 24 hráčov. Samozrejmosťou je ovládanie vozidiel, veliteľský mód a všetko čo poznáme z Battlefield 3.

PC verzia bude mať ešte ďalšiu výhodu a to vo forme fyzikálnych efektov Direct Compute, ktorá zabezpečí výpočty zmien povrchov, všetko v reálnom čase. Okrem využitia teselacie v Battlefiel 4 čakajme aj náhodné počasie, dážď, hmlu či piesočnú búrku. Systém Destruction 4.0 nám zase ponúka zničiť takmer čokoľvek čo sa na mape nachádza.

Battlefield nám ponúkne približne 4 hodiny singleplayerovej zábavy. Miesto ukrutných bojov sa má odohrávať v Číne, mapy a prostredie budú čerpať z reálneho sveta. Zbrane ktoré budeme používať budú modernejšie a ponúknu množstvo možností ako ich vylepšiť.

V hre budú taktiež neobľúbené mikrotransakcie, zaplatené bonusi by hru nemali výrazne ovplyvniť keďže ste si za hru raz už zaplatili a tý ktorý si priplatia dostanú nové zbrane či skiny. Battlelog čaká tiež množstvo zmien a aktualizácii.

Do 26. marca je ešte veľa priestoru pre únik ďalších informácii. Keby sa tak nestalo čakajme prvé dojmy už 26. marca kedy bude na GDC hra oficiálne predstavená.