Poďme si zhrnúť čo všetko o novej časti hry Batman Arkham Origins vieme.

Začnem hneď z ostra o príbehu. Ten prebieha počas vianočných sviatkov a časovo je vsadený ešte pred Arkham Asylum a Arkham City. Hlavný nepriateľ je tentoraz Black Mask, ktorý proti Batmanovy poštve nielen svojich kolegov ale ešte aj políciu. Batman tak neloví ale je lovený. Batman má tak pred sebou náročnú úlohu kde okrem toho, že sa nemôže nechať zabiť musí ostatných presvedčiť, že nie on je ten zlý.

Batman: Arkham Origins

Mesto Gotham bude rozdelené na dve časti – Starý a Nový. Ako názov hovorí obe časti budú aj podľa toho vyzerať. Nová časť okrem modernejšej architektúry bude disponovať aj dva krát väčšou rozlohou. Príjemné spestrenie je tiež presúvanie sa medzi lokáciami Batwingom, čo je však negatívum nebudete ho priamo ovládať.

Po meste nebude možné voľné pobehovanie alá GTA a pôjde zase o sandbox kde sa Vám jednotlivé časti mesta budú odkrývať postupne. Tie sú strážené vežami, ktoré môžete zlikvidovať iba prostredníctvom špeciálnych výziev a tie budú mať aj rôzne obtiažnosti.

Batman: Arkham Origins

Nepriateľov bude môcť tradične likvidovať tichým spôsobom, či budete môcť visieť vo vzduchu. V tomto smere môžeme čakať mnoho ďalších aktualizácii nie len čo sa predmetov týka ale aj Batmanových schopností. Novinka je tak napríklad vystreľovaci hák pre rýchlejší presun. Freeflow je bojový systém, ktorý je už sám o sebe skvelý a bude ešte vylepšený s novými možnosťami ako klátiť nepriateľov. Dizajnovo by sa mal zmeniť aj Batman a nemal by pôsobiť tak umelo ale skôr prirodzene.

Bočné misie budú v podobe Crime in Progress, čo bude znamenať že počas Vašej ceste mestom narazíte na prepad či iný zločin a bude len na Vás či zakročíte a ukončíte to alebo budete pokračovať vo svojej misii. Takéto bočné misie budú len obohatením a zdrojom bonusových bodov. Taktiež Vám to dopomôže vo vybudovaní povesti Hrdiny v radoch polície. Čakajú na Vás módy ako Most Wanted v ktorom sa budete naháňať po meste s najväčšími super nepriateľmi. Dark Knight systém sa zase postará o stále náročnejšiu hru a bude Vám predhadzovať výzvy. Zneje to možno podobne ako Challenge mód, ale ten tam bude tiež.

Batman: Arkham Origins

Batman bude mať taktiež vylepšený detektívny mód v ktorom sa bude vracať na miesto činu, analyzovať, hľadať. Po vyriešení Vám bude odmenou video ktoré celý zločin vysvetlí v podobe príbehu aj so súvislosťami.

Batman: Arkham Origins taktiež vychádza aj vo verzii pre PlayStation Vita a Nintendo 3DS. Hra vychádza pod názvom Batman: Arkham Origins Blackgate a bude robená v 2D móde ako ho poznáme napríklad z hry Metroid. Tu však príbehom bude hra prebiehať po udalostiach ktoré nastanú v hlavnej hre Origins. I keď hra je robená kompletne v 2D, tvorcovia sa snažili aby hra pôsobila po vizuálnej stránke 3D dojmom.

Batman: Arkham Origins Blackgate

Vo väznici Blackgate Penitentiary je vzbura a vy okrem toho, že vzburu chcete potlačiť musíte zistiť čo sa vlastne stalo. Čaká na Vás vo svojom jadre klasická plošinovka, kde budete skákať, krčiť sa a bojovať so nekonečným zástupom nepriateľov. Pri bojoch Batman bude mať tak isto k dispozícii Freeflow a aj všetky vymoženosti ako v pôvodnej hre a samozrejme detektívny mód.

Batman: Arkham Origins Blackgate

Na hre bude pracovať tím mimo Rocksteady, to znamená iba jediné, že Batman: Arkham Origins nebude plnohodnotný diel ale akýsi medzník alebo „čakáreň“ v ktorej sa vyplní hluché obdobie v ktorom sa čaká na vydanie nových konzol. Samozrejme to hneď neznamená, že je to zlá vec, presvedčiť sme sa o tom mohli v prípade God o War Ascension či Gears of War: Judgment.

Hra vychádza už tento rok 23. Októbra pre PC, PlayStation 3, Xbox 360 a Wii U.