Dizajnér hry Jean-Sebastien Decant prezradil pre Official PlayStation Magazine niekoľko menších detailov hry, stále však podstatných. Hra ponúkne tri veľké mestá, 15 menších ostrovou a lokácii a veľa malých ostrovčekov. Vzdušnou čiarou mapu prejdete za 20 minút, ak hovoríme iba o tom, že ju zdoláte na lodi a nebudete nikde zastavovať.

Čo je od tvorcou pekné nenútia Vás neustále používať ľoď. Ak sa chcete niekam vrátiť môžete sa tam aj „teleportovať“, prichádzate však o možnosť objavovať nové ostrovy, predmety, zbrane. No nie každý má chuť a čas na vedľajšie úlohy.

Ľoď mala pôvodne slúžiť ako Váš dom počas celej hry, ukázalo sa však že neskôr budete môcť využiť aj prístrešie na súši. Bude skôr plniť úlohu pirátskej skríše.

Herná doba je v prípade Assassin’s Creed IV: Black Flag úctihodná. Samotná hra bez vedľajších misií zaberie do 20 hodín. V prípade že si budete chcieť hru vychutnať so všetkým čo prináša, zaberie Vám to až do 60 hodín.

Svoju loď si budete vylepšovať a určite tak budete robiť. Na mori okrem bossov v podobe kapitáv ktorý sa Vás budú snažiť podopiť, tu budú aj gigantické ryby. Neskôr budete aj Vy sami vyzívať na súboje ďalšie vyšperkované lode.